RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kolejny dobowy rekord zakażeń koronawirusem

Gdzie potwierdzono nowe zakażenia? (fot. PAP/Leszek Szymański)
Gdzie potwierdzono nowe zakażenia? (fot. PAP/Leszek Szymański)

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę o kolejnych 658 potwierdzonych badaniami przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. To najwyższa od początku epidemii w kraju liczba dziennych potwierdzonych przypadków. W ostatnich godzinach zmarło pięcioro zarażonych pacjentów.

Szumowski: Z tych kilku ognisk mielibyśmy dziennie kilka tysięcy zakażeń

Mielibyśmy kilka tysięcy zakażeń koronawirusem w ciągu doby w Polsce, gdybyśmy przebadali dokładnie sześć największych ognisk koronawirusa na...

zobacz więcej

Nowe potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą województw: śląskiego (214), małopolskiego (157), mazowieckiego (60), łódzkiego (42), wielkopolskiego (39), podkarpackiego (26), lubelskiego (18), pomorskiego (17), warmińsko-mazurskiego (17), dolnośląskiego (15), zachodniopomorskiego (15), kujawsko-pomorskiego (11), lubuskiego (9), opolskiego (7), świętokrzyskiego (7) i podlaskiego (4).

Jednocześnie ministerstwo poinformowało o kolejnych pięciu zgonach zakażonych pacjentów. To osoby w wieku od 55 do 94 lat ze szpitali w Krapkowicach, Gliwicach, Chorzowie i Raciborzu. Większość osób miała choroby współistniejące.

Od początku epidemii w kraju zaraziło się 46 346 osób; zmarło w sumie 1 721 pacjentów.

Od piątku wyzdrowiało 387 osób chorych na COVID-19. W sumie w Polsce jest 34 374 ozdrowieńców. Z powodu zakażenia koronawirusem w szpitalach przebywa obecnie 1 841 osób, z czego 74 pacjentów jest podłączonych do respiratorów. 98 282 osoby przebywają na kwarantannie, a 8 241 osób jest objętych nadzorem epidemiologicznym.

źródło:
Zobacz więcej