RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Grzegrzółka: Ubolewamy, że doszło do tej niefortunnej literówki

Dyrektor Centrum Informacji Sejmu Andrzej Grzegrzółka (fot. arch.PAP/Mateusz Marek)

Tego typu pomyłka nie powinna się zdarzyć – ubolewamy, że doszło do tej niefortunnej literówki. Przygotowania do Zgromadzenia Narodowego idą pełną parą. To spore wyzwanie organizacyjne w niełatwym czasie pandemii. Być może zabrakło nieco koncentracji, należytej uwagi – napisał na Twitterze dyrektor CIS Andrzej Grzegrzółka.

Kancelaria Sejmu informuje o przetargu na nowy system głosowania

Kancelaria Sejmu od kilku lat czyni starania o zastąpienie dotychczasowego systemu obsługi głosowań nowym, bezawaryjnym rozwiązaniem. Przetargi...

zobacz więcej

Szef Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka napisał w piątek wieczorem na Twitterze: „Tego typu pomyłka nie powinna się zdarzyć - ubolewamy, że doszło do tej niefortunnej literówki. Przygotowania do Zgromadzenia Narodowego idą pełną parą. To spore wyzwanie organizacyjne w niełatwym czasie pandemii. Być może zabrakło nieco koncentracji, należytej uwagi”. W ten sposób odniósł się do wpisu europosłanki Róży Thun.

Polityk zamieściła zdjęcie koperty, w której Kancelaria Sejmu wysłała do niej zaproszenie na zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy. Na niej w imieniu europosłanki zrobiono błąd. Napisano „Ruża” zamiast „Róża”. „Ókłony Pani Marszałek Elrzbieta Witek! Widzę tu taki sam szacunek do polskiej ortografii, jak do Polaków i Polski. Dziękuję, z zaproszenia nie skorzystam. @AndrzejDuda @elzbietawitek @KancelariaSejmu” – napisała na Twitterze Róża Thun.

źródło:

Zobacz więcej