RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Półtoraroczny chłopczyk raniony nożem w szyję. Jego stan jest ciężki

Według nieoficjalnych informacji, chłopczyk ma podcięte gardło (fot. pixabay.com/fujikama)

Stan półtorarocznego chłopczyka z Tychów, który trafił w piątek do szpitala z poważną raną ciętą szyi, jest bardzo ciężki – poinformował rzecznik Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II w Katowicach Wojciech Gumułka.

Pociąg uderzył w pojazd techniczny. Są ofiary śmiertelne i dziesiątki rannych

Dwie osoby zginęły, a dziewięć zostało ciężko rannych w piątek po południu w katastrofie pociągu dalekobieżnego w okolicach miasta Soure, w...

zobacz więcej

Dziecko przetransportowano do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. – Bezpośrednio z helikoptera chłopiec trafił na blok operacyjny – poinformował rzecznik.

Według nieoficjalnych informacji, chłopczyk ma podcięte gardło. Policja weryfikuje okoliczności zdarzenia. Z pierwszych relacji, które są obecnie sprawdzane, wynika, że obrażenia mogła spowodować 40-letnia matka dziecka.

– Obecnie trwają czynności z jej udziałem – powiedziała rzeczniczka tyskiej policji asp. szt. Barbara Kołodziejczyk. W mieszkaniu byli też matka i brat kobiety.

O tym, że w mieszkaniu przy ul. Honoraty na jednym z osiedli mieszkaniowych w Tychach doszło do ranienia dziecka, policjantów i strażaków powiadomiło pogotowie.

Pijany 81-latek wjechał motorowerem w radiowóz

Kara nawet do dwóch lat więzienia grozi 81-letniemu mieszkańcowi Wielunia (woj. łódzkie), który mając ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie...

zobacz więcej

Na miejsce przyleciał helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W akcję ratowania dziecka włączyli się strażacy wezwani, by zabezpieczyć lądowisko dla śmigłowca.

– Strażacy wraz z ratownikami medycznymi wzięli udział w tamowaniu krwotoku z rany ciętej na szyi chłopczyka – relacjonowała rzeczniczka śląskiej straży pożarnej, mł. bryg. Aneta Gołębiowska.

Przed transportem śmigłowcem ratownicy musieli ustabilizować stan rannego chłopca. Dziecko – według informacji podanych przez policję – było przytomne.

Działania na miejscu trwały ponad godzinę – później helikopter LPR zabrał chłopczyka do szpitala, gdzie rozpoczęła się jego operacja.

źródło:

Zobacz więcej