RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kradzież „na krewnego z zagranicy”. Emerytka straciła 250 tys. zł

Postępowanie w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa Lublin-Północ (fot. Policja)

– Schwytano parę oszustów i złodziei, którzy okradali starszych ludzi z oszczędności. Ich ofiarą padła m.in. emerytka z Lublina, która straciła 250 tys. zł – poinformowała w piątek policja.

„Ten komputer jest zablokowany. Musisz zapłacić okup!” – co robić, gdy zobaczysz ten komunikat?

Ten komputer jest zablokowany. Jeśli chcesz odzyskać dostęp do plików i danych, które w nim przechowujesz, musisz zapłacić okup! Taka sytuacja może...

zobacz więcej

– Podejrzewani o oszustwa, kobieta i mężczyzna, zatrzymani zostali w Kielcach. Najprawdopodobniej działali na terenie całego kraju – powiedział kom. Andrzej Fijołek z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

18 lipca w Lublinie starsza pani straciła 250 tys. zł. Gdy wyszła z mieszkania, aby wyrzucić śmieci, została zaczepiona przez nieznaną kobietę, która powiedziała jej, że przyleciała z Kanady i szuka swojej rodziny w Polsce. Mówiła, że prawdopodobnie ich matki były spokrewnione.

Seniorka zaprosiła ją do mieszkania. Tam oszustka, wykorzystując nieuwagę gospodyni, znalazła ukryte pieniądze i ukradła je. Były to wszystkie życiowe oszczędności ofiary. Kobieta zorientowała się, że pieniądze zniknęły dopiero po wyjściu oszustki.

Tego samego dnia w podobny sposób okradzione zostało starsze małżeństwo w Zamościu. Stracili 7 tys. zł.

Policjanci ustalili, że sprawcami jest para oszustów w wieku 53 i 59 lat, która przemieszcza się samochodem marki Mercedes po całym kraju i zatrzymuje się w hotelach. Ustalili również, że kobieta często zmienia peruki, aby utrudnić identyfikację. Zatrzymali ich w centrum Kielc. Przy oszustach znaleziono ponad 30 tys. zł w gotówce, peruki i rękawiczki.

Postępowanie w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa Lublin-Północ. Śledczy określają je jako rozwojowe.

źródło:
Zobacz więcej