RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus. Rząd o restrykcjach: Nie mówiliśmy o podwyższaniu kar, ale o ich egzekwowaniu

Zespół Zarządzania Kryzysowego nie podjął żadnych nowych decyzji w zakresie obostrzeń, natomiast przyjął pewne warianty, które są możliwe w najbliższym czasie – powiedział w piątek rzecznik rządu Piotr Müller. Pytany o ewentualne podwyższenie kar dla osób nieprzestrzegających przepisów powiedział, że nie było takiej dyskusji, natomiast poruszono kwestię egzekwowania tych już obowiązujących.

„Wymazujemy całe zakłady pracy”. Rzecznik MZ o przeciwdziałaniu epidemii

– Podejmujemy się akcji, której w Europie się nie prowadzi. Wymazujemy całe zakłady pracy, gdzie duża część osób nie ma objawów – powiedział w...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Müller relacjonował, że podczas spotkania podsumowano ostatnie informacje dotyczące liczby zakażeń koronawirusem w Polsce oraz ognisk tych zakażeń. – Te informacje pozwoliły nam podjąć poszczególne decyzje, jeśli chodzi o właściwe plany, jeśli chodzi o następne tygodnie – mówił.

Zaznaczył, że podczas piątkowego spotkania „sam Zespół Zarządzania Kryzysowego nie podjął żadnych nowych decyzji w zakresie obostrzeń”.

– Natomiast zespół przyjął pewne warianty, które są możliwe w najbliższym czasie, m.in. w zakresie pewnego regionalnego podejścia do obostrzeń, które mogą obowiązywać na terenie kraju – mówił.

– Dzisiaj zespół przedyskutował tę kwestię i ewentualne decyzje w przyszłości, jeśli chodzi o poszczególne obostrzenia, które mogłyby być wprowadzane na terenie Polski mogą obejmować poszczególne powiaty; te konkretne, które mają największe problemy, jeżeli chodzi o liczbę zakażeń. Tak, aby dostosować ewentualne decyzje rządowego zespołu do faktycznej sytuacja na terenie poszczególnych powiatów, czy gmin – zapowiedział Müller.

Powiedział też, w tej chwili zespół jeszcze nie zarekomendował kwestii przywrócenia obowiązkowej kwarantanny na terenie kraju dla osób powracających z zagranicy, natomiast taki wariant jest brany pod uwagę.

Rzecznik rządu podał, że podczas posiedzenia pojawiła się informacja, że jest większe zapotrzebowanie, aby organy państwowe podejmowały działania w zakresie egzekwowania kar.

źródło:
Zobacz więcej