RAPORT

Pogarda

Plany zabójstwa prokuratora Święczkowskiego. Ujawniamy szczegóły

Jak nieoficjalnie dowiedział się portal tvp.info, od czasu powzięcia wiedzy w tej sprawie prokurator Święczkowski ma przydzieloną ochronę osobistą (fot. PAP/Piotr Nowak)
Jak nieoficjalnie dowiedział się portal tvp.info, od czasu powzięcia wiedzy w tej sprawie prokurator Święczkowski ma przydzieloną ochronę osobistą (fot. PAP/Piotr Nowak)

Najnowsze

Popularne

Prokuratura wykryła plany zabicia Prokuratora Krajowego Bogdana Święczkowskiego – ustalił portal tvp.info. Do sądu trafił już akt oskarżenia przeciwko dwóm przestępcom, którzy planowali tę zbrodnię. Jak wynika z naszych ustaleń, mężczyznom udało się zorganizować broń z tłumikiem i amunicję.

Gangster z zemsty chciał zabić prokuratora. Sąd skazał go na 13 lat więzienia

Na 13 lat więzienia Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim skazał gangstera Marka P. za podżeganie do zabójstwa bliskiego współpracownika Zbigniewa...

zobacz więcej

Śledczy badali motywy przestępców i na obecnym etapie ustalono, że wśród nich była m.in. zemsta i obawa, że prokurator Święczkowski może doprowadzić do skazania jednego z nich na dożywotnie więzienie. Oskarżeni to groźni bandyci, obaj byli już w przeszłości skazani za zabójstwa. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal tvp.info, od czasu powzięcia wiedzy w tej sprawie prokurator Święczkowski ma przydzieloną ochronę osobistą.

Na plany zabójstwa prokuratura trafiła w toku śledztwa dotyczącego korupcji, jakiej dopuścić się miał wychowawca z jednego z opolskich zakładów karnych. Mężczyzna za łapówki załatwiał suplementy diety, akcesoria do ćwiczeń i inne produkty. Z informacji, jakie zdobyli śledczy wynikało, że Bogdan G., nakłoniony przez kolegę z celi Grzegorza P., podjął się pomocy w zorganizowaniu zamachu na prokuratora Święczkowskiego i jego rodzinę. Bogdan G. siedząc w więzieniu, za pośrednictwem przebywającego na wolności znajomego, załatwił wskazanej przez Grzegorza P. osobie broń z tłumikiem i amunicję.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej