RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Minister rodziny o pracy zdalnej: pracujemy, aby na stałe wprowadzić ją do kodeksu pracy

Pierwsze propozycje rozwiązań już po wakacjach (fot. Shutterstock/ Girts Ragelis)

– Pracujemy nad tym, aby na stałe wprowadzić pracę zdalną do kodeksu pracy – powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg, która była gościem „Sygnałów dnia” w PR. Dodała, że chodzi także o to, by wyjść naprzeciw młodym rodzicom, aby mogli łączyć rodzicielstwo z pracą.

„Antykryzys. Poradnik”: Co dalej z pracą zdalną?

W programie „Antykryzys. Poradnik” w TVP Info Paweł Blajer tłumaczył funkcjonowanie pracy zdalnej.– To nie jest już tylko taka rzecz, która stała...

zobacz więcej

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg wyjaśniła w PR, że z badań, jakie przeprowadzono, wynika, że w czasie epidemii wiele instytucji i firm korzystało z pracy zdalnej w 50 procentach zatrudnienia albo nawet więcej. Maląg powiedziała, że trwają konsultacje tak, by po wakacjach przedstawić jak najlepsze i spełniające oczekiwania propozycje.

– Pracujemy nad tym, aby na stałe wprowadzić pracę zdalną do kodeksu pracy – wyjaśniła. Dodała, że chodzi także o to, by wyjść naprzeciw młodym rodzicom, aby mogli łączyć rodzicielstwo z pracą.

źródło:
Zobacz więcej