RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Gwiazda Formuły 1 ma koronawirusa. Nie wystartuje w wyścigu o Grand Prix Wielkiej Brytanii

Sergio Perez miał pozytywny wynik badania na koronawirusa (fot. Bryn Lennon/Getty Images)
Sergio Perez miał pozytywny wynik badania na koronawirusa (fot. Bryn Lennon/Getty Images)

Meksykański kierowca Formuły 1 Sergio Perez (Racing Point) miał pozytywny wynik badania na koronawirusa, w związku z czym nie wystartuje w niedzielnym wyścigu o Grand Prix Wielkiej Brytanii, czwartej rundzie mistrzostw świata.

Piłkarz Realu Madryt zakażony koronawirusem. Nie zagra w Lidze Mistrzów

Piłkarz mistrza Hiszpanii Realu Madryt – Mariano Diaz miał pozytywny wynik testu na koronawirusa – poinformowały we wtorek miejscowe media,...

zobacz więcej

30-letni Meksykanin w izolacji przebywał już w czwartek, ponieważ jego poprzednie testy na COVID-19 dały niejednoznaczny wynik. Przeprowadzone później badanie rozwiało już wszelkie wątpliwości.

Z komunikatu opublikowanego na oficjalnej stronie internetowej Formuły 1 wynika, że Perez pozostanie w izolacji, a skierowane na nią zostaną także wszystkie osoby, z którymi Meksykanin miał bliski kontakt.

„Procedury uchwalone przez FIA (Międzynarodową Federację Samochodową – red.) umożliwiły szybką reakcję na incydent, który nie będzie miał większego wpływu na zawody w ten weekend” – napisano.

Racing Point prawdopodobnie i tak wystawi dwóch kierowców, ale na razie nie ogłoszono, kto zastąpi Pereza. W piątek na Silverstone odbędą się pierwsze treningi, a start wyścigu zaplanowany jest na niedzielę na godzinę 15.10.

To pierwszy kierowca zakażony koronawirusem w tym sezonie, rozpoczętym 5 lipca w Austrii. Wyścigi odbywają się przy pustych trybunach i z przy zaostrzonych przepisach sanitarnych.

Po trzech rundach (dwóch w Austrii i jednej na Węgrzech) Perez ma 22 punkty i zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji kierowców. Liderem jest broniący tytułu Brytyjczyk Lewis Hamilton (Mercedes) z 63 punktami.

źródło:

Zobacz więcej