RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Rozpylili gaz pieprzowy w dyskotece. Stratowano 6 osób. Jest wyrok

Ofiary to pięcioro nastolatków i młoda kobieta (fot. PAP/Vigili del Fuoco/dpa )
Ofiary to pięcioro nastolatków i młoda kobieta (fot. PAP/Vigili del Fuoco/dpa )

Na kary od 10 do 12 lat więzienia skazał w czwartek sąd w Ankonie sześciu młodych mężczyzn – Włochów i imigrantów, którzy przed dwoma laty rozpylili gaz pieprzowy w zatłoczonej dyskotece, gdzie w wyniku wybuchu paniki zginęło sześć stratowanych osób.

Przełom w sprawie Maddie McCann? Policja przeszukuje działkę w Niemczech

Niemiecka policja przeszukuje działkę w związku ze sprawą Madeleine McCann (Maddie). Miejsce, w którym prowadzone są poszukiwania, znajduje się w...

zobacz więcej

Ofiary to pięcioro nastolatków i młoda kobieta.

Do tragedii doszło w grudniu 2018 roku w dyskotece w miejscowości Corinaldo w regionie Marche, gdzie gang złodziei w wieku około 20 lat rozpylił wśród uczestników zabawy substancję drażniącą, by okraść ich z biżuterii i innych cennych przedmiotów. Wybuchła panika, w trakcie której podczas ucieczki ludzie tratowali się nawzajem.

Skazani to mieszkańcy okolic miasta Modena. Śledztwo wykazało, że podobnych ataków dokonali wcześniej w innych lokalach, ale nikt nie został poszkodowany. Trzech sprawców przeprosiło w sali sądowej rodziny ofiar.

Mąż kobiety, która zginęła, powiedział, że wolałby, aby zapadł wyrok 18 lat więzienia, jakiego domagał się prokurator. Zaznaczył, że za to, co się stało, „nie ma odpowiedniej kary”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej