RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Transport wraca do zdrowia

Nie oznacza to, że transport całkowicie pozbył się wirusa (fot. Hennadii Minchenko/ Ukrinform/Barcroft Media via Getty Images)

Ruch ciężarówek na europejskich drogach jest już taki sam jak przed pandemią. Nie oznacza to, że transport całkowicie pozbył się wirusa, ale jest na dobrej drodze – informuje w czwartek „Puls Biznesu”.

Mimo pandemii, na zdrowym jedzeniu nie oszczędzamy

Mimo pandemii i deklarowanych w związku z nią oszczędności, wydatki na produkty ekologiczne nie tylko nie spadają, ale wręcz rosną szybciej niż...

zobacz więcej

Z najnowszego raportu systemu GBOX monitorującego dziennie ruch ponad 30 tys. ciężarówek wynika, że jego natężenie transporcie krajowym i międzynarodowym osiągnęło taki poziom aktywności polskich przewoźników jak w styczniu 2020 r., czyli przed pandemią.

„Najczęściej jeździmy do Niemiec i Francji, ale normuje się powoli także wymiana handlowa z Włochami. Towary wozimy teraz częściej do Czech i krajów Beneluksu. Liczba przejechanych kilometrów wskazuje na to, że TSL (Transport, Spedycja, Logistyka – red.) w Polsce powoli wraca do równowagi” – podaje gazeta.

źródło:

Zobacz więcej