RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kolejna noc profanacji. Zbezcześcili obrazy Chrystusa i Maryi i nakleili na Pałac Prezydencki

Aktywistką LGBT zainteresował się patrol policji (fot. TT/lagowski_d)

Aktywiści LGBT nie przestają atakować symboli chrześcijaństwa. Jak informuje jeden z internautów, w nocy ze środy na czwartek sprofanowane wizerunki Chrystusa Miłosiernego i Najśw. Maryi Panny przyklejono na drzwiach Pałacu Prezydenckiego.

Ze zdjęć zamieszczonych przez internautę wynika, że aktywistką LGBT na miejscu zainteresował się patrol policji.

Na jednej z kartek umieszczono sprofanowany wizerunek Chrystusa Miłosiernego według objawień Św. Faustyny. W miejscu promieni czerwonego i bladego, kluczowych w teologii objawień polskiej mistyczki umieszczono sześć barw symbolizujących ruch LGBT.

„Figura Zbawiciela dźwigającego krzyż była symbolem nadziei w dniach Powstania”

Profanacja figury Chrystusa „Sursum corda” przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie spowodowała ból ludzi wierzących – napisał w środę kard....

zobacz więcej

Podobne barwy umieszczono w miejscu aureoli nad głowami Chrystusa i Maryi z Ikony Jasnogórskiej. Za podobną profanację dokonaną w ubiegłym roku Prokuratura Rejonowa w Płocku postawiła już zarzuty Elżbiecie Podleśnej i dwóm innym aktywistkom.

Na kartkach ze sprofanowanymi wizerunkami znalazły się parodie modlitw zawierające agresywne treści polityczne.

Poprzedniej nocy aktywiści LGBT zbezcześcili swoim symbolem znaną rzeźbę Chrystusa z kościoła św. Krzyża w Warszawie. Sześciokolorowe flagi i wulgarne hasła i obelgi pod adresem osób nie identyfikujących się z ideologią LGBT umieścili również na innych warszawskich pomnikach.

W swoich deklaracjach nie kryli, że chodzi o „szturm”, „atak” i „prowokację”.

źródło:
Zobacz więcej