RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Liga Mistrzów. Zapadła decyzja ws. meczu City - Real Madryt

Jeden z piłkarzy otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa (fot. Burak Akbulut/Anadolu Agency via Getty Images)
Jeden z piłkarzy otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa (fot. Burak Akbulut/Anadolu Agency via Getty Images)

Pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa, jaki miał piłkarz mistrza Hiszpanii Realu Madryt Mariano Diaz, nie będzie miał wpływu na termin rozegrania wyjazdowego meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Manchesterem City 7 sierpnia – twierdzi Europejska Unia Piłkarska (UEFA).

Piłkarz Realu Madryt zakażony koronawirusem. Nie zagra w Lidze Mistrzów

Piłkarz mistrza Hiszpanii Realu Madryt – Mariano Diaz miał pozytywny wynik testu na koronawirusa – poinformowały we wtorek miejscowe media,...

zobacz więcej

„UEFA jest w kontakcie z klubem i monitoruje zarówno sytuację, jak i decyzje odpowiednich władz hiszpańskich. Jesteśmy przekonani, że ten przypadek nie wpłynie na organizację meczu 1/8 finału” – napisano w oficjalnym oświadczeniu UEFA.

To, że Diaz ma pozytywny wynik testu na koronawirusa, okazało się we wtorek. Pochodzący z Dominikany Diaz, podobnie jak inni gracze „Królewskich”, poddany został badaniom pod kątem Covid-19 po krótkim urlopie; sezon w La Liga zakończył się 19 lipca.

W komunikacie Real napisał, że zawodnik czuje się bardzo dobrze, przebywa w izolacji w swoim domu.

Pierwsze spotkanie Realu z Machesterem rozegrane pod koniec lutego wygrała angielska drużyna 2:1.

Zespół Realu nadal trenuje w ośrodku w Valdebebas, gdzie będzie przebywał do dnia wyjazdu na spotkanie z Manchesterem.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej