RAPORT

Tusk kontra Tusk

Żandarmeria Wojskowa zatrzymała pięć osób. Korupcja przy kursach oficerskich

Zatrzymani to żołnierze i pracownicy jednostek z lubelskiego i dolnośląskiego (fot. PAP/Darek Delmanowicz)
Zatrzymani to żołnierze i pracownicy jednostek z lubelskiego i dolnośląskiego (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Żandarmeria Wojskowa zatrzymała dziś nad ranem pięć osób w związku ze śledztwem dotyczącym korupcji przy kierowaniu żołnierzy na kursy oficerskie – dowiedział się portal tvp.info. Zatrzymani usłyszą zarzuty w poznańskiej prokuraturze.

Wielka akcja CBA, ponad 20 zatrzymanych. Chodzi o komercyjny bank

Agenci CBA zatrzymali dziś 23 osoby w sprawie dotyczącej działania na szkodę jednego z banków. W akcji wzięło udział blisko 100 funkcjonariuszy....

zobacz więcej

Z naszych informacji wynika, że zatrzymani to żołnierze i pracownicy lubelskich i dolnośląskich jednostek wojskowych. Śledztwo dotyczy korupcji przy kierowaniu żołnierzy na kursy oficerskie i podoficerskie oraz nieprawidłowości przy wykonywaniu badań lekarskich.

Rzecznik prasowy ŻW ppłk Artur Karpienko potwierdził ustalenia portalu tvp.info. Poinformował, że w tej sprawie zadania realizowali żołnierze ŻW z jednostki w Żaganiu na polecenie poznańskiej prokuratury.

Informację potwierdził też rzecznik poznańskiej prokuratury okręgowej. – Potwierdzam, że zatrzymano pięć osób. One są w tej chwili przewożone do siedziby prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty karne – mówi nam prok. Łukasz Wawrzyniak. Dodał, że sprawa dotyczy korupcji, powoływania się na wpływy i innych przestępstw w związku z organizacjąkursów oficerskich. Wskazał, że więcej informacji będzie mógł udzielić po zakończeniu czynności.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej