RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Ministerstwo Cyfryzacji dokupuje kolejne tablety dla szkół

„Będziemy na pewno ten proces kontynuować” (fot. Shutterstock/Syda Productions)
„Będziemy na pewno ten proces kontynuować” (fot. Shutterstock/Syda Productions)

Ministerstwo Cyfryzacji przekazało samorządom ponad 400 mln zł na zakup sprzętu komputerowego dla szkół; w tej chwili dokupujemy kolejne 30 tys. tabletów i będziemy ten proces kontynuować – powiedział w środę minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Analitycy mówią: „BUM!”. Takich danych z polskiej gospodarki nikt się nie spodziewał

Dane GUS o produkcji przemysłowej w czerwcu są dużo lepsze niż oczekiwał rynek – zauważają eksperci. W ubiegłym miesiącu produkcja przemysłowa w...

zobacz więcej

Pytany w Programie Pierwszym Polskiego Radia o to, czy Ministerstwo Cyfryzacji współpracuje z Ministerstwem Edukacji Narodowej nad nowymi, lepszymi e-platformami do nauki, Marek Zagórski odpowiedział: „tak, pracujemy; zresztą Ministerstwo Edukacji Narodowej rozwija platformę e-podręczniki”. – Mam nadzieję, że to będzie działało lepiej – dodał.

– My też pracujemy w Ministerstwie Cyfryzacji nad tym, żeby jak najwięcej sprzętu trafiło do szkół, bo platformy platformami, a potrzebny jest także sprzęt dla uczniów i nauczycieli – podkreślił Zagórski.

Pytany o to, czy w nowym roku szkolnym sprzęt ten pojawi się w szkołach, Zagórski wyjaśnił, że Ministerstwo Cyfryzacji przekazało samorządom „bardzo dużo środków na ten cel, bo ponad 400 mln zł”. – W tej chwili dokupujemy kolejne 30 tys. tabletów i będziemy na pewno ten proces kontynuować – podkreślił minister cyfryzacji.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej