RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Dostał miliony dolarów na utrzymanie miejsc pracy. Kupił Lamborghini

Na pensje dla pracowników nie wydał z przyznanych mu pożyczek ani centa (fot. Shutterstock/BoJack)
Na pensje dla pracowników nie wydał z przyznanych mu pożyczek ani centa (fot. Shutterstock/BoJack)

Najnowsze

Popularne

Amerykańska policja aresztowała mieszkańca Florydy, który podając fałszywe informacje, uzyskał wypłatę z rządowego programu antykryzysowego związanego z epidemią koronawirusa. 29-latek za pieniądze z pakietu kupił Lamborghini.

Rekin zabił kobietę. Dopiero drugi taki przypadek w historii stanu

Kobieta zginęła w wyniku ataku rekina, do którego doszło o wybrzeży amerykańskiego stanu Maine. Media zwracają uwagę, że to dopiero drugi...

zobacz więcej

Po wybuchu epidemii koronawirusa amerykański Kongres uchwalił program ochrony miejsc pracy. Przewidziano w nim setki miliardów dolarów umarzalnych pożyczek dla firm, które ograniczą zwolnienia pracowników.

29-letni David Hines z Miami wystąpił o 13,5 miliona dolarów, z czego zatwierdzono mu wypłatę 3 milionów 900 tysięcy. Gdy tylko pieniądze trafiły na jego konto, Hines zaczął żyć jak król. Amerykanin przeniósł się do luksusowego hotelu w Miami Beach, kupował markowe produkty i udał się do salonu Lamborghini, gdzie nabył nowe auto za 320 tysięcy dolarów.

Na pensje dla pracowników nie wydał z przyznanych mu pożyczek ani centa.

W poniedziałek Hines został aresztowany pod zarzutem składania fałszywych wniosków o rządową pomoc. Amerykańskie władze odzyskały 3 miliony 400 tysięcy dolarów i przejęły Lamborghini.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej