RAPORT

Wojna na Ukrainie

Nowy Jork na granicy bankructwa

Nowy Jork pogrąża się w największym od 50 lat kryzysie gospodarczym. Wcześniejsze zamknięcie miasta, pandemia, zniszczenia spowodowane rozruchami, spowodowały, że miasto znajduje się na granicy bankructwa.

Koronakryzys po brazylijsku. Bolsonaro oskarżany o „zbrodnię przeciw ludzkości”

Brazylijskie związki zawodowe pracowników ochrony zdrowia, zrzeszające ponad milion członków, oskarżyły prezydenta Jaira Bolsonaro o popełnienie...

zobacz więcej

Nowojorskie hotele świecą pustkami. Większość z nich zamknięto. W nielicznych władze miasta umieściły bezdomnych. Hotelarze protestują, bowiem bezdomni je dewastują.

Zamarła też turystyka, która przynosiła miastu każdego roku ponad 44 miliardy dolarów. Nie działa również ponad 60 procent restauracji, barów i sklepów. Broadwayowskie teatry, opera i filharmonia zamknięte będą do końca roku.

W tragicznej sytuacji są artyści, którzy nie mogą liczyć na jakiekolwiek źródła dochodów. Odwołano również nowojorski maraton, jedną z najbardziej dochodowych imprez, na której miasto zarabiało ponad 400 milionów dolarów.

Na dodatek, jak poinformował dziennik „New York Post”, straty spowodowane rozruchami i protestami kosztowały miasto ponad 200 milionów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej