RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Niemal tona kokainy na łodzi rybackiej. Służby znów ubiegły kartele

Przez Honduras wiedzie szlak przemytniczy do USA (fot. PAP/EPA/Gustavo Amador)

Około 900 kilogramów kokainy przechwyciły wojsko i policja Hondurasu podczas wspólnej akcji z kolumbijskimi służbami. Narkotyki znajdowały się na łodzi rybackiej.

Kokaina ukryta w ziarnach kawy. Włoska policja udaremniła przemyt

Ziarna kawy faszerowane kokainą, przemyconą z Kolumbii, skonfiskowała w piątek policja we Włoszech. Niedaleko Florencji zatrzymano mężczyznę, który...

zobacz więcej

Akcję przeprowadzono u brzegów stanu stanu Gracias a Dios, leżącego na wschodzie kraju. Kokaina znajdowała się w trzech zamaskowanych schowkach na łodzi rybackiej. Zatrzymano też trzech obywateli Hondurasu przebywających na pokładzie.

Jak poinformowała honduraska policja, to już drugi transport narkotyków, przechwycony przez władze w ciągu tygodnia. 20 lipca w samolocie, który wylądował na ukrytym w dżungli lotnisku w stanie Gracias a Dios, policja odkryła 800 kilogramów kokainy.

Szeroko zakrojona operacja antynarkotykowa trwa w tym stanie od 2014 roku. Z władzami Hondurasu współpracuje policja i wojsko z Kolumbii oraz amerykańska agencja antynarkotykowa DEA. Ich celem jest powstrzymanie przemytu narkotyków z Ameryki Południowej do Stanów Zjednoczonych.

źródło:
Zobacz więcej