RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Amazon stworzy kolejne 500 miejsc pracy w Łodzi

Inwestycja w Łodzi będzie dziewiątym centrum logistycznym Amazona w Polsce (fot. Chesnot/Getty Images)
Inwestycja w Łodzi będzie dziewiątym centrum logistycznym Amazona w Polsce (fot. Chesnot/Getty Images)

Plany stworzenia 500 nowych miejsc pracy – oprócz zapowiadanych wcześniej 100 – w uruchamianym w sierpniu centrum logistycznym e-commerce w Łodzi przedstawił Amazon. O planowanej inwestycji poinformowała w poniedziałek prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Pandemia: długi Polaków wzrosły o ponad 1,2 mld złotych

O ponad 1,2 mld zł, do 81 mld zł wzrosły w ciągu kwietnia i maja długi Polaków z powodu nieopłaconych rachunków i rat kredytów – wynika z badania...

zobacz więcej

– Firma Amazon podjęła decyzję o kontynuacji swoich inwestycji w regionie łódzkim. Amazon zamierza powiększyć powstające w Łodzi centrum logistyczne i stworzyć 500 nowych miejsc pracy. Ta inwestycja nabiera szczególnego znaczenia, ponieważ realizowana jest w bardzo trudnym – zarówno dla biznesu, jak i dla pracowników – czasie epidemii koronawirusa, kiedy wiele firm redukuje zatrudnienie, zmniejsza pensje, czy wstrzymuje realizację planowanych inwestycji. Dlatego nowo powstałe miejsca pracy są teraz tak ważne, oznaczają bowiem możliwość zatrudnienia i źródło dochodu dla wielu łódzkich rodzin – ogłosiła w poniedziałek prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Jak zapowiedziano, obiekt o powierzchni 40 tys. mkw., który ma być otwarty w sierpniu, zostanie powiększony – w stosunku do wcześniejszych planów – o kolejne 33 tys. mkw. Pozwoli to na utworzenie 500 nowych miejsc pracy w ciągu najbliższego roku, oprócz ponad 100 stanowisk, których uruchomienie firma zapowiadała już wcześniej.

Amazon rozpoczął już rekrutację na nowo utworzone stanowiska; poszukiwani są m.in. inżynierowie, specjaliści HR i IT, a także BHP i finansów oraz kierownicy operacyjni.

Inwestycja w Łodzi będzie dziewiątym centrum logistycznym Amazona w Polsce. W Łódzkiem firma zatrudnia już 700 pracowników w centrum w Pawlikowicach, uruchomionym jesienią ubiegłego roku.

Amazon działa w Polsce od 2014 r. W tym czasie firma wygenerowała w kraju ponad 14 mld zł inwestycji w potencjał ludzki, badania i rozwój oraz centra logistyczne, stworzyła też ponad 16 tys. miejsc pracy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej