RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Powrót dzieci do szkół? Wiceminister zdrowia odniósł się do terminu

Nie wiadomo, czy na jesieni nastąpi druga fala epidemii (fot.  Shutterstock/Syda Productions)
Nie wiadomo, czy na jesieni nastąpi druga fala epidemii (fot. Shutterstock/Syda Productions)

Myślę, że decyzja w sprawie powrotu do stacjonarnej nauki w szkołach będzie podjęta na tydzień, dwa przed rozpoczęciem roku szkolnego. Podobnie będzie w październiku w przypadku wyższych uczelni – mówił wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

MZ podaje nowe dane. Zakażenia i kolejne ofiary

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę o kolejnych 443 potwierdzonych badaniami przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. W ostatnich...

zobacz więcej

W Programie Trzecim Polskiego Radia padło pytanie o powrót 1 września uczniów do szkół. – Wszystko będzie zależało od sytuacji epidemiologicznej pod koniec sierpnia. Czy dzieci wrócą do szkół? Myślę, że będzie podjęta decyzja na tydzień, dwa przed rozpoczęciem roku szkolnego – odpowiedział Kraska. Wyjaśnił, że podobnie będzie w październiku, gdy rozpoczyna się rok akademicki.

– Trudno mi w tej chwili powiedzieć, czy młodzież wróci do szkół. Chciałbym, żeby tak się stało, ale czy tak będzie, zobaczymy – stwierdził wiceszef MZ.

W zeszłym tygodniu minister edukacji Dariusz Piontkowski poinformował na Twitterze: „Chcemy, aby uczniowie od września wrócili do tradycyjnej nauki w szkołach. Pracujemy nad przepisami, które zagwarantują bezpieczeństwo uczniów po powrocie do szkół”.

„Gdyby pojawiło się ognisko epidemii czy realne zagrożenie dla zdrowia uczniów i nauczycieli, chcemy, aby dyrektor, po zasięgnięciu opinii GIS, mógł szybko zareagować. Ważna będzie również rola kuratora” – napisał Piontkowski

źródło:
Zobacz więcej