RAPORT

Prorosyjska era Tuska

PFN i pomoc w walce z epidemią. Beneficjentów jest wielu

PFN włączyła się w walkę z COVID-19 (fot. Shutterstock/zstock)
PFN włączyła się w walkę z COVID-19 (fot. Shutterstock/zstock)

Polska Fundacja Narodowa wspiera placówki medyczne i inne ośrodki pomocy w walce z epidemią koronawirusa. Jednym z najistotniejszych elementów tych działań jest przekazywanie środków i zakup asortymentu do zwalczania COVID-19.

MZ podaje nowe dane. Zakażenia i kolejne ofiary

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę o kolejnych 443 potwierdzonych badaniami przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. W ostatnich...

zobacz więcej

O działalności PFN od początku trwania epidemii koronawirusa w kraju poinformował w rozmowie z portalem tvp.info Temistokles Brodowski. Jak wskazuje, ostatnie działania Fundacji to pomoc placówkom medycznym i domom opieki społecznej.

Dotychczas środki przekazano m.in. do zakładu opieki w Siedlcach, szpitala w Grajewie, Białymstoku, Suwałkach, Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie i szpitala wojewódzkiego w Łomży.

– Polska Fundacja Narodowa nie ogranicza się tylko do wsparcia bezpośredniego placówek medycznych, wspieramy również inne instytucje, które właśnie teraz potrzebują tej pomocy najbardziej – informuje Brodowski.

I tak wsparciem została objęta Fundacja Pomocy na Rzecz Żołnierzy Armii Krajowej im. gen. bryg. Leopolda Okulickiego ps. Niedźwiadek, która zajmuje się kompleksową opieką nad Kombatantami, Osobami Represjonowanymi i Ich Współmałżonkami. Pomocą objęto również Związek Diecezjalny wspierający 12 Rodzin Kolplinga na terenie diecezji pelplińskiej.

Polska Fundacja Narodowa w ramach programu walki z COVID-19 wsparła też Zakład Specjalny dla Chronicznie Chorych w Warszawie, który prowadząsiostry felicjanki.

– Pomoc udzielona pacjentom i personelowi Zakładu dla Chronicznie Chorych to wyraz naszej konsekwencji w udzielaniu konkretnego wsparcia najbardziej potrzebującym środowiskom i instytucjom. Czynniki ryzyka epidemiologicznego w poszczególnych środowiskach społecznych i zawodowych korelują ze sobą. Trudno sobie wyobrazić - w sytuacji pandemii - bardziej kwalifikowanych do udzielenia pomocy niż chronicznie chorzy, osoby wymagające całodobowej opieki medycznej, pielęgniarskiej i socjalnej. Z tego względu uruchomiliśmy działanie, którego celem jest zabezpieczenie Zakładu w dostęp do antyseptyków i najszybciej zużywalnych medycznych pakietów ochrony osobistej – powiedział Prezes Polskiej Fundacji Narodowej dr Marcin Zarzecki.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej