RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Jak nie sinice, to burza. Ostrzeżenie IMGW dla Gdańska

IMGW wydał ostrzeżenia przed burzami dla 12 województw(fot. PAP/EPA/Peter Komba)
IMGW wydał ostrzeżenia przed burzami dla 12 województw(fot. PAP/EPA/Peter Komba)

Ostrzeżenie o burzach w Gdańsku i powiecie gdańskim wydało Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Nawałnice mogą zaskoczyć plażowiczów korzystających z tego, że – jak poinformował w niedzielę GIS – woda we wszystkich kąpieliskach w woj. pomorskim jest wolna od sinic i nadaje się do kąpieli.

Sinice zakłócają wypoczynek w Trójmieście. Zamknięte kolejne kąpielisko

Główny Inspektorat Sanitarny podjął decyzję o zamknięciu w niedzielę w południe kąpieliska Sopot-Kamienny Potok-Koliba. Wcześniej tego dnia...

zobacz więcej

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami dla dwunastu województw; miejscami może też padać grad.

Chodzi o województwa: zachodniopomorskie, pomorskie, lubuskie, kujawsko-pomorskie, łódzkie, świętokrzyskie, podkarpackie, małopolskie, śląskie, opolskie, dolnośląskie i wielkopolskie.

W tych województwach IMGW prognozuje wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami do 30 mm oraz porywami wiatru do 85 km/h. Miejscami może też padać grad.

W woj. pomorskim burze mogą pojawić się w niedzielę od godz. 14 do poniedziałku do godz. 1.00. Meteorolodzy prognozują wystąpienie burz z opadami deszczu, miejscami do 30 mm, oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami może spaść też grad.

Burze przeszkodzą plażowiczom, którzy chcieliby skorzystać z tego, że po ustąpieniu sinic woda w nadmorskich kąpieliskach położonych na terenie województwa pomorskiego nadaje się do kąpieli.

W niedzielę Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że wszystkie nadmorskie kąpieliska strzeżone zorganizowane w tym roku na terenie województwa pomorskiego są wolne od sinic i można w nich bezpiecznie korzystać z wody.

źródło:

Zobacz więcej