RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Akcja wydobywania ćwierćtonowego pocisku zakończona

W niedzielę około południa zakończyła się akcja wydobywania 250-kilogramowego niewybuchu na warszawskim Bródnie; mieszkańcy ewakuowanych rano budynków mogą wrócić do swoich mieszkań – poinformował rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkomisarz Sylwester Marczak. Po zakończeniu akcji trwa pilotaż patrolu saperskiego z jednostki wojskowej Kazuń-Bielany, który przewozi bombę.

Jak nie sinice, to burza. Ostrzeżenie IMGW dla Gdańska

Ostrzeżenie o burzach w Gdańsku i powiecie gdańskim wydało Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Nawałnice mogą zaskoczyć plażowiczów...

zobacz więcej

Zakończyły się działania policjantów na miejscu znalezienia niewybuchu, w tej chwili patrol saperski z jednostki wojskowej Kazuń-Bielany wywozi niewybuch ulicami Warszawy w kierunku poligonu – przekazał rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak. Najważniejsze jest to, że mieszkańcy mogą już powoli wracać do swoich mieszkań mieszkań – dodał.

„Trwa pilotaż patrolu saperskiego z JW Kazuń-Bielany. Przewożona jest bomba lotnicza z okresu II WŚ. Niewybuch odkopano wczoraj podczas prac budowlanych przy II linii metra” – poinformowała Komenda Stołeczna Policji na Twitterze.

W sobotę na budowie II linii metra przy ul. Bazyliańskiej znaleziono niewybuch z czasów II wojny światowej. Niewybuch ma dwa metry długości i waży 250 kg.

W niedzielę od wczesnych godzin rannych trwała ewakuacja ok. 1500 mieszkańców bloków przy ul. Rembielińskiej, Suwalskiej, Kondratowicza. Około południa zakończyła się akcja wydobywania niewybuchu.

źródło:
Zobacz więcej