RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wygrał fortunę na loterii, oddał połowę przyjacielowi

Tom Cook i Joe Feeney odbiorą po około 6 milionów dolarów (fot. Wisconsin Lottery/mat.pras.)

Mieszkaniec amerykańskiego stanu Wisconsin spełnił obietnicę daną przyjacielowi niemal 30 lat temu. Zapewnił wówczas, że podzieli się z nim ewentualną wygraną na loterii. Fortunnie dla obu wygrał 22 miliony dolarów.

Zdrapkowy milioner odpowie za morderstwo

52-letni Amerykanin Michael Todd Hill został oskarżony o morderstwo 23-letniej kobiety. Trzy lata temu wygrał 10 milionów dolarów w zdrapce.

zobacz więcej

W 1992 roku Tom Cook i Joe Feeney obiecali sobie, że jeżeli któryś z nich wygra na loterii Powerball, podzieli się z drugim pieniędzmi. Szczęście uśmiechneło do Cooka, który wygrał 22 miliony dolarów.

Po odliczeniu podatków i innych warunków obaj mężczyźni otrzymają po 5,7 miliona dolarów – przekazał totalizator Wisconsin Lottery.

Po wygranej zwycięzca zrezygnował z pracy. W rozmowie z agencją PA Media zapewnił, że nawet przez moment nie wahał się, żeby podzielić się pieniędzmi z przyjacielem. – Obietnica była złożona wiele lat temu, ale nasza przyjaźń cały czas trwa – podkreślił.

– Mam wnuki, prawnuki i teraz mogę spędzać z nimi więcej czasu i nie martwić się, że mnie nie stać, żeby ich gdzieś zabrać. Nie wyobrażam sobie lepszego sposobu spędzania czasu na emeryturze – zaznaczył.

źródło:
Zobacz więcej