RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nie żyje aktor Jacek Czyż

Aktor od kilku lat chorował (fot. FB/Aleksander Orsztynowicz-Czyż)
Aktor od kilku lat chorował (fot. FB/Aleksander Orsztynowicz-Czyż)

W wieku 67 lat zmarł Jacek Czyż, aktor teatralny, a przede wszystkim dubbingowy. Był znany m.in. z podkładania głosu Tygryska z „Kubusia Puchatka”. O śmierci aktora poinformował jego syn Aleksander Orsztynowicz-Czyż.

Zmarła aktorka teatralna i filmowa Phyllis Somerville

Popularna amerykańska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, a także śpiewaczka, Phyllis Somerville zmarła w Nowym Jorku z przyczyn naturalnych...

zobacz więcej

„Drodzy, dziś odszedł mój Tata. Będzie nam go brakować najbardziej, ale wiem, że jest Mu teraz spokojniej i śpiewa „ojejku jejku” w najlepszym możliwym składzie. Kocham Cię Czyżu seniorze” – napisał w piątek na Facebooku Orsztynowicz-Czyż.

Aktor od kilku lat chorował. W 2017 roku trafił do szpitala z udarem mózgu, później zdiagnozowano u niego raka prostaty z przerzutami na kości. Cierpiał również na niedowidzenie połowiczne.

Czyż był znany przede wszystkim ze swoich ról dubbingowych. Podkładał głos m.in. pod Tygryska z „Kubusia Puchatka”, był pawianem-szamanem Rafikim w „Królu Lwie” czy Argusem Filchem w serii filmów o „Harrym Potterze”.

Swojego głosu użyczył też m.in. w „Pocahontas”, „Mulan”, „Aladynie”, i „Kosmicznym meczu”.

Drodzy, dziś odszedł mój Tata Będzie nam go brakować najbardziej ale wiem że jest Mu teraz spokojniej i śpiewa "ojejku jejku" w najlepszym możliwym składzie. Kocham Cie Czyżu seniorze.

Opublikowany przez Aleksandra Orsztynowicz-Czyż Piątek, 24 lipca 2020

źródło:
Zobacz więcej