RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Netflix został pozwany za serial „Król Tygrysów”

„Hollywood Weekly Magazine” twierdzi, że nazwę wymyślono już 7 lat temu (fot. Gabby Jones/Bloomberg via Getty Images)
„Hollywood Weekly Magazine” twierdzi, że nazwę wymyślono już 7 lat temu (fot. Gabby Jones/Bloomberg via Getty Images)

„Hollywood Weekly Magazine” pozwał Netflixa, CBS Studios, Paramount i Imagine Television w związku z użyciem nazwy do serialu „Tiger King” (Król Tygrysów). Magazyn uważa, że zwrot ten wymyślił już siedem lat temu.

Stonesi opublikowali nieznany utwór sprzed prawie pół wieku [WIDEO]

Wokół tego utworu narosły legendy. W końcu The Rolling Stones zdecydowali się opublikować nagranie sprzed niemal pół wieku, w którym gościnnie...

zobacz więcej

Czasopismo zarzuca firmom szereg nadużyć – w tym naruszenie znaków towarowych i praw autorskich, nieuczciwe praktyki biznesowe i bezpodstawne wzbogacenie. Zastrzeżenie znaku towarowego „The Tiger King” złożone zostało 2 lipca.

„Hollywood Weekly Magazine” twierdzi, że pseudonim „Tiger King” był używany wcześniej wyłącznie w związku z opiekunką zoo – która obecnie odsiaduje 22-letni wyrok.

„W serii użyto znaku »Tiger King« oraz pokazano nawet zdjęcia publikacji »Hollywood Weekly Magazine« – pokazuje to, że twórcy wiedzieli o niej i mieli do niej dostęp” – napisano.

Przedstawiciele czasopisma uważają także, że związek z serialem, wynikający z użycia zwrotu rzekomo wymyślonego przez czasopismo w 2013 roku, zaszkodził reputacji tygodnika. W związku z zaistniałą sytuacją „HWM” żąda odszkodowania, i wyrównania zysków oraz usunięcia serii z Netfliksa.

Magazyn jest dystrybuowany w 300 lokalizacjach w Stanach Zjednoczonych i 210 innych krajach.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej