RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Szokujący gość na poznańskiej uczelni. Wąż wpełzł do platformy dla niepełnosprawnych

Ekopatrol został wezwany do jednej z uczelni w Poznaniu, gdzie znaleziono węża (fot. Straż Miejska Miasta Poznania)

Wąż dostał się do platformy dla osób niepełnosprawnych – takie zgłoszenie otrzymali strażnicy Ekopatrolu w Poznaniu. O zdarzeniu na terenie jednej z uczelni poinformowała na Facebooku straż miejska. Zaskroniec mógł tam przypełznąć znad Warty. Funkcjonariusze zabrali węża i wypuścili go na wolność nad rzeką.

Dublińczycy zaniepokojeni inwazją szczurów. Sprawą zajęła się rada miasta

Inwazja szczurów w Dublinie destabilizuje codzienność Irlandczyków. Gryzonie wdzierają się do mieszkań, samochodów i okupują otwarte przestrzenie....

zobacz więcej

„Na terenie Wyższej Szkoły Logistyki wąż wpełzł do platformy dla osób niepełnosprawnych – takie zgłoszenie z ul. Estkowskiego otrzymali strażnicy Ekopatrolu. Na miejscu oczekiwał pracownik szkoły i konserwator platformy. Po odkręceniu obudowy okazało się, że wąż ukrył się na końcu prowadnicy” – napisała na Facebooku lokalna straż miejska.

Jak oceniono, zaskroniec „najprawdopodobniej przypełzł z terenów nadwarciańskich. Strażnicy ostrożnie odłowili gada i przenieśli go do jego środowiska naturalnego”.

Rzecznik prasowy poznańskiej straży miejskiej Przemysław Piwecki powiedział dla Radia Poznań, że „funkcjonariusze Ekopatrolu, którzy pojechali na miejsce, nie wiedzieli o jaki rodzaj węża chodzi i czy jest on niebezpieczny”. Jednak po odkręceniu platformy okazało się, że gad nie jest jadowity. Zaskroniec miał około metra długości.

źródło:
Zobacz więcej