RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zawodnik Arki Gdynia zginął w tragicznym wypadku

„Chłopak o wielkiej pasji, uśmiechnięty, zawsze chętny do pomocy” (fot. PAP/Adam Warżawa)

W środę w wypadku motocyklowym w Kosakowie niedaleko Gdyni zginął rugbista Arki Gdynia Mateusz Tuczyński. Niespełna 28-letni skrzydłowy wystąpił 4 lipca w przegranym przez „Buldogi” 22:30 meczu Pucharu Polski Klubów Ekstraligi w Gdańsku z Lechią.

Za rok rozpoczęcie przełożonych igrzysk w Tokio

Dokładnie za rok odbędzie się ceremonia rozpoczęcia igrzysk w Tokio, a stolica Japonii po raz drugi będzie gospodarzem letnich zmagań olimpijskich....

zobacz więcej

„Wczoraj, nagle, odszedł nasz zawodnik i przyjaciel Mateusz Tuczyński. Wychowanek klubu od zawsze związany z Arką, niezwykle utalentowany, chłopak o wielkiej pasji, uśmiechnięty, zawsze chętny do pomocy, żyjący pełnią życia. Takiego Cię zapamiętamy. Spoczywaj w pokoju. Nasze myśli są teraz przy rodzinie i najbliższych Mateusza. Wiara naszą siłą” – zamieszczono pożegnanie zawodnika na facebookowym profilu RC Arki Gdynia.

Tuczyński zginął w środę w wypadku w miejscowości Kosakowo niedaleko Gdyni – prowadzony przez niego motocykl uderzył w bok skręcającego samochodu Mercedes SUV.

Drużyna Grosickiego awansowała do Premier League

Zespół West Bromwich Albion, którego piłkarzem jest Kamil Grosicki, zremisował u siebie z Queens Park Rangers 2:2 w ostatniej kolejce zaplecza...

zobacz więcej

Urodzony 4 listopada 1992 roku rugbista był wychowankiem Arki, w pierwszym zespole występował od 2012 roku, grał na pozycji skrzydłowego bądź środkowego ataku. W pewnym momencie przerwał karierę, ale zimą wrócił do drużyny i na początku marca wystąpił w przegranym przez gdynian 5:56 ligowym spotkaniu na własnym stadionie z mistrzem Polski Ogniwem Sopot.

– I to właśnie Mateusz zdobył dla nas z przyłożenia jedyne punkty. Po wznowieniu rywalizacji zagrał w meczach Pucharu Polski Klubów Ekstraligi – 27 czerwca w Gdyni z Ogniwem oraz 4 lipca w Gdańsku z Lechią. To dla nas tragiczna wiadomość, tym bardziej, że nie zamierzał już jeździć na motorze. Dał nawet ogłoszenie o jego sprzedaży – powiedział kolega z zespołu i członek zarządu klubu Daniel Bartkowiak.

We wrześniu 2005 roku w wypadku motocyklowym w Sopocie zginął inny rugbista Arki Dariusz Olejniczak. Reprezentant Polski uderzył w drzewo.

źródło:

Zobacz więcej