RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pełzające larwy w Tatrach. TPN publikuje nagranie

W dawnych czasach uważano, że pleń pełznący w dół doliny jest zwiastunem szczęścia i urodzaju (fot. Facebook/Tatrzański Park Narodowy)
W dawnych czasach uważano, że pleń pełznący w dół doliny jest zwiastunem szczęścia i urodzaju (fot. Facebook/Tatrzański Park Narodowy)

Tatrzański Park Narodowy udostępnił w internecie nietypowy filmik, w którym przedstawiono larwy muchówek gatunku ziemiórka pleniówka, czyli pleń. Na tę pełzająca masę składają się setki larw. W dawnych czasach uważano, że pleń pełznący w dół doliny jest zwiastunem szczęścia i urodzaju.

Potrącił 6-latkę na rowerze, po chwili odjechał. Rozpoznajesz go? [WIDEO]

Policjanci z Olsztyna poszukują motocyklisty, który pod koniec czerwca potrącił 6-latkę na rowerze, po czym odjechał. Funkcjonariusze opublikowali...

zobacz więcej

Pleń, czyli larwy muchówek, można było zaobserwować w weekend Tatrach. Na to nietypowe zjawisko, które fascynuje wiele osób, trudno jednak natrafić. Na Facebooku Tatrzańskiego Parku Narodowego pojawiło się nagranie, które pokazuje pełzającą wśród skał masę larw.

Larwy muchówek często wędrują w poszukiwaniu pożywienia, ich przemieszczanie może być również spowodowana zbyt dużym nasłonecznieniem dotychczasowego miejsca przebywania.

W dawnych czasach uważano, że pleń pełznący w dół doliny jest zwiastunem szczęścia i urodzaju.

źródło:
Zobacz więcej