Stonesi opublikowali nieznany utwór sprzed prawie pół wieku [WIDEO]

The Rolling Stones to żywa legenda rock and rolla (fot. Wiki 2.0/Raph_PH)

Wokół tego utworu narosły legendy. W końcu The Rolling Stones zdecydowali się opublikować nagranie sprzed niemal pół wieku, w którym gościnnie wziął udział Jimmy Page, gitarzysta Led Zeppelin.

Gwiazdor rocka robi kakao, by pomóc fundacji

Legendarny piosenkarz hard rockowy Alice Cooper wypuści na rynek mleko czekoladowe sygnowane swoim pseudonimem artystycznym. Dochód zasili jego...

zobacz więcej

Nagranie powstało w październiku 1974 roku. – Pamiętam, jak pierwszy raz jammowałem z Jimmym i Keithem (Richardsem – przp. red.) w studiu w piwnicy Ronniego (Wooda – przyp. red). To była świetna sesja – stwierdził wokalista Stonesów Mick Jagger.

– Z tego, co pamiętam, weszliśmy na koniec sesji Led Zeppelin. Właśnie opuszczali studio, a my mieliśmy rezerwację tuż po nich, więc Jimmy zdecydował się zostać. Nie rozpatrywaliśmy tego w kategorii utworu, to miało być tylko demo, ale wyszło na tyle dobrze, że szkoda byłoby tego nie wykorzystać, zwłaszcza w takim składzie – przyznał Keith Richards.

Piosenka „Scarlet” trafi wydanie wersji deluxe albumu „Goats Head Soup”, którego premierę zaplanowano na 4 września. Płyta ma zawierać niepublikowane wcześniej piosenki, wersje demo, nagrania koncertowe i inne atrakcje dla fanów. Album ukaże się w różnych wersjach, w tym na nawet czterech płytach CD, na winylu, kasecie magnetofonowej oraz w formie cyfrowej.Stonesi to żywa legenda rock and rolla. Założona w 1962 roku grupa sprzedała ponad 250 milionów płyt. Grupa kilkakrotnie odwiedziła Polskę. Jako pierwszy zespół, który trafił do kraju za żelazną kurtyną, muzycy wystąpili w warszawskiej Sali Kongresowej w 1967 r. Na ich kolejny występ trzeba było czekać trzy dekady. W 1998 r. brytyjscy muzycy zagrali na Stadionie Śląskim w Chorzowie, w ramach trasy koncertowej promującej album „Bridges to Babylon”. W 2007 r. wystąpili na warszawskim Torze Wyścigów Konnych Służewiec. 8 lipca 2018 r. zespół po raz czwarty zagrał w Polsce, na PGE Narodowym w Warszawie.

The Rolling Stones są czwartym zespołem rockowym z największą liczbą sprzedanych wydawnictw muzycznych w historii. Łącznie sprzedali około 250 milionów egzemplarzy albumów na całym świecie.

źródło:
Zobacz więcej