RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tłumy demonstrantów przed budynkiem parlamentu w Jerozolimie [WIDEO]

Tysiące Izraelczyków wyszły na ulice Jerozolimy, aby po raz kolejny zaprotestować przeciwko premierowi Benjaminowi Netanjahu, wobec którego toczy się śledztwo ws. korupcji. Izraelczycy chcieli też wyrazić swoje niezadowolenie z działań rządu podczas pandemii koronawirusa. We wtorek wieczorem protestujący zebrali się przed siedzibą Knesetu, parlamentu Izraela.

Tysiące ludzi na antyrządowych demonstracjach w Izraelu

Tysiące ludzi zebrało się w sobotę wieczorem w Jerozolimie i w Tel Awiwie, aby zaprotestować przeciwko korupcji i wyrazić swoje niezadowolenie ze...

zobacz więcej

Protesty przed rezydencją szefa rządu odbywają się regularnie już od kilku tygodni. Na początku lipca między demonstrantami a policją doszło do starć.

Izraelczycy wzywają Netanjahu do rezygnacji ze stanowiska premiera z powodu domniemanej korupcji. Premier twierdzi, że jest niewinny.

Demonstranci krytykują również politykę gospodarczą rządu w kwestii pomocy osobom, które straciły pracę lub własny biznes z powodu restrykcji zw. z epidemią koronawirusa.

Powołując się na władze, lokalne media podały, że policja zdemontowała namioty ustawione przed rezydencją premiera 12 czerwca, ponieważ postawiono je bez odpowiedniej zgody.

źródło:
Zobacz więcej