RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Koty niosą śmierć w lasach. Leśnicy apelują: To wielki problem

Koty stanowią śmiertelne niebezpieczeństwo dla zagrożonych gatunków (fot. Nadleśnictwo Górowo Iławeckie)
Koty stanowią śmiertelne niebezpieczeństwo dla zagrożonych gatunków (fot. Nadleśnictwo Górowo Iławeckie)

Najnowsze

Popularne

Koty domowe w polskich lasach zadomowiły się na dobre. Zwierzęta te to jednak doskonałe drapieżniki, które każdego roku zagryzają miliony ptaków i ssaków, zagrażają lęgom i gatunkom chronionym. To problem – uważają leśnicy i apelują, by zwracać uwagę na koty w lasach.

Wycinki drzew w niemieckich lasach. Zaskakujące tłumaczenie

Stacja Deutsche Welle opublikowała reportaż, w którym chwali niemiecką gospodarkę leśną. Eksperci i prywatni właściciele lasów tłumaczą, że...

zobacz więcej

O problemie, jaki stanowią dla zagrożonych gatunków ssaków i ptaków w polskich lasach domowe koty, przypomniało na Facebooku Nadleśnictwo Góry Iławeckie.

Leśnicy informują, że domowe koty znacznie szkodzą w lęgach niektórych gatunków ptaków, wśród których są gatunki chronione i bardzo rzadkie. Najwięcej szkód wyrządzają koty oswojone, których nie kontrolują właściciele.

Z badań naukowców wynika, że koty domowe każdego roku zabijają ponad 630 mln ssaków i ponad 140 mln ptaków. Ważnym czynnikiem jest także stres, jaki kocie polowanie wywołuje wśród swoich potencjalnych ofiar.

Leśnicy apelują do społeczeństwa – pamiętajmy o edukacji i zapewniajmy swoim kotom odpowiedni pokarm, by nie żerowały w lasach. Należy również zwracać uwagę na koty, które chodzą swobodnie po lasach.

Zdarza się Wam spotkać kota domowego w lesie? Tego ze zdjęć spotykam już dwa lata, w tej samej okolicy. Po zachowaniu ... Opublikowany przez Nadleśnictwo Górowo Iławeckie, Lasy Państwowe & nbsp; Środa, 22 lipca 2020

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej