RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nie wypalił pomysł z filmu „John Wick 2”. Kokaina trafiła w ręce policji

Kolumbijskiemu gangowi nie udało się przemycić do Europy kokainę (fot. Yuichi Yamazaki/Getty Images)

Znajomość filmowego cyklu, w którym główną rolę gra Keanu Reeves, pomogła włoskiej policji przechwycić przemyt kokainy z Kolumbii do Mediolanu. Uwagę śledczych zwróciło to, że podejrzaną paczkę kawy zaadresowano na nazwisko osoby, która nazywała się tak samo, jak główny przeciwnik Wicka w drugiej części filmu, czyli włoski mafioso, Santino D'Antonio.

Niebezpieczny narkotyk na czarnym rynku. Pojawił się po raz pierwszy. Zażycie grozi śmiercią

– Pierwszy raz w Polsce wykryto bardzo niebezpieczny narkotyk pod nazwą etazen, należący do grupy opioidów. Jest 60 razy mocniejszy niż morfina....

zobacz więcej

Członkowie gangu z kolumbijskiego miasta Medellin starali się w bardzo pomysłowy sposób przemycić do Europy kokainę. 150 gram narkotyków ukryli w wydrążonych ziarnach kawy, które zakleili brązową taśmą. Dwukilogramowa przesyłka miała trafić do sklepu z wyrobami tytoniowymi we Florencji. Na paczce z kawą widniało nazwisko niejakiego Santino D'Antonio. Wielbiciele przygód Johna Wicka skojarzą je z postacią fikcyjnego szefa włoskiej mafii, którego w filmie kreuje Riccardo Scamarcio.

Na lotnisku Malpensa w Mediolanie paczkę poddano dodatkowej kontroli. Dzięki czujności pracującym tam policjantów udało się przechwycić kokainę o wartości około 10 tys. dolarów. Aresztowano 50-letniego mężczyznę, który czekał na odbiór towaru. Operacji nadano kryptonim „Caffe Scorretto” (niedobra kawa), co jest grą słów odnoszącą się do nazwy popularnego w Italii napoju – caffe corretto.

Gangsterzy dostali surową lekcję, że w działalności przestępczej lepiej nie używać nazwisk filmowych złoczyńców.

źródło:

Zobacz więcej