RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Przesłuchanie Sławomira Nowaka. Nowe informacje

We wtorek rano odbędzie się przesłuchanie Sławomira Nowaka, którego pod zarzutem korupcji i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą zatrzymało CBA. Wraz z byłym ministrem przesłuchani zostaną – były dowódca GROM i trójmiejski przedsiębiorca. Nowak ma usłyszeć sześć zarzutów, jeszcze przed godziną 9 został doprowadzony do siedziby stołecznej prokuratury.

Poseł Lewicy o Sławomirze Nowaku: W Polsce nie ma świętych krów [WIDEO]

Po zatrzymaniu Sławomira N., byłego ministra w rządzie Donalda Tuska wielu polityków KO sugeruje, że sprawa ma charakter polityczny. – W Polsce...

zobacz więcej

Jak poinformowała w rozmowie z portalem tvp.info rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Mirosława Chyr, Sławomir Nowak został doprowadzony na przesłuchanie przed godz. 8:30. Nie wiadomo jednak, o której dokładnie godzinie przesłuchanie się rozpocznie. Jego pełnomocnik może składać różne wnioski, które wówczas opóźnią czynności.

Wraz z byłym ministrem w rządach PO-PSL do stołecznej prokuratury zostaną doprowadzenie zatrzymani wczoraj były dowódca GROM Dariusz Z. oraz przedsiębiorca z Gdańska Jacek P.

Jak wcześniej informowała Prokuratura Okręgowa w Warszawie, b. minister transportu i b. szef ukraińskiej agencji drogowej Ukrawtodor Sławomir N. został w poniedziałek zatrzymany w związku z podejrzeniem korupcji, kierowania zorganizowaną grupą przestępczą i prania brudnych pieniędzy.

Śledztwo dotyczy podejrzenia działań korupcyjnych oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Prowadzone jest równolegle przez CBA i Prokuraturę Okręgową w Warszawie a także Specjalną Prokuraturę Antykorupcyjną w Kijowie oraz Narodowe Antykorupcyjne Biuro Ukrainy.

W sprawie toczą się odrębne śledztwa w Polsce i na Ukrainie, a dowodami wymienia się i działania koordynuje specjalny zespół śledczych. Po doprowadzeniu do Prokuratury Okręgowej w Warszawie Sławomir N. ma usłyszeć sześć zarzutów dotyczących okresu, gdy kierował ukraińską Państwową Służbą Dróg Samochodowych – Ukrawtodor.

źródło:
Zobacz więcej