RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Nowacka o zatrzymaniu Sławomira N.: Obrzydliwe PiS-owskie igrzyska, zemsta za dobry wynik Trzaskowskiego

Posłanka KO podkreśla, że zatrzymany był aktywny przy kampanii Rafała Trzaskowskiego (fot. PAP/Tomasz Gzell)
Posłanka KO podkreśla, że zatrzymany był aktywny przy kampanii Rafała Trzaskowskiego (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Ciężko nie mieć takiego pierwszego wrażenia, że gdy po wyborach widać, że kłopoty finansowe Polski będą duże, to zaczynają się takie „obrzydliwe PiS-owskie igrzyska” – w ten sposób posłanka KO Barbara Nowacka odniosła się do zatrzymania Sławomira N.

Ukraińskie służby podają szczegóły: Sławomir N. przyjmował łapówki

Sławomir N., były szef agencji Ukrawtodoru, przyjmował korzyści majątkowe za zlecenia budowy dróg – poinformował szef Narodowego Biura...

zobacz więcej

Jak poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Mirosława Chyr, b. minister transportu i b. szef ukraińskiej agencji drogowej Ukrawtodor Sławomir N. został w poniedziałek zatrzymany w związku z podejrzeniem korupcji, kierowania zorganizowaną grupą przestępczą i prania brudnych pieniędzy. Wraz z nim zatrzymano dwie osoby.

Zatrzymanie N. to efekt międzynarodowego śledztwa prowadzonego przez zespół prokuratorów z Polski i Ukrainy, a także funkcjonariuszy CBA oraz ukraińskiej służby antykorupcyjnej NABU. Po doprowadzeniu do Prokuratury Okręgowej w Warszawie Sławomir N. ma usłyszeć sześć zarzutów dotyczących okresu, gdy kierował ukraińską Państwową Służbą Dróg Samochodowych – Ukrawtodor.

Poseł Nowacka w poniedziałek w „Onet Rano” była pytana o zatrzymanie ministra w rządzie PO-PSL.

Kilkukrotnie w czasie rozmowy zastrzegła, że nie zna sprawy ani możliwych zarzutów, dlatego nie może więcej powiedzieć. – Natomiast ciężko nie mieć takiego wrażenia, że tydzień po wyborach widać, że kłopoty finansowe Polski będą duże, więc zaczynają się takie obrzydliwe „pisowskie igrzyska” – powiedziała Nowacka.

– Ale poczekamy, zobaczymy, co to za zarzuty – dodała posłanka KO, zaznaczając, że widziała już kilka razy „jak PiS stawiało zarzuty, ale potem musiało się z nich rakiem wycofywać”.

– To również osoba, która była aktywna przy kampanii Rafała Trzaskowskiego i ciężko nie mieć takiego pierwszego wrażenia, że szybko poszło. PiS powiedział, że będą działali szybko. Zapowiadali zemstę za dobry wynik, za aktywność – mówiła o N. Nowacka.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej