RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Minister z PiS o zatrzymaniu Sławomira N.: To straszne

To jest straszne, smutne i wstyd, że jeden z najważniejszych polskich polityków, kreowany na geniusza gospodarki, bliski współpracownik premiera Tuska, okazuje się, że nie tylko lubi zegarki, ale jest oskarżony o grubo poważniejsze rzeczy – powiedział w programie „#Jedziemy” minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, komentując zatrzymanie przez CBA byłego polityka PO Sławomira N. Według służb za korupcję i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą.

Były minister Sławomir N. zatrzymany przez CBA

Były minister rządu PO-PSL Sławomir N. został zatrzymany pod zarzutem korupcji przez agentów CBA. N. to były poseł Platformy Obywatelskiej, były...

zobacz więcej

Funkcjonariusze CBA z Delegatury w Gdańsku zatrzymali trzy osoby podejrzane o korupcję oraz działanie w ramach zorganizowanej grupy przestępczej. Wśród zatrzymanych są: Sławomir N. – były poseł PO, były minister transportu i były szef Państwowej Służby Dróg Samochodowych Ukrainy – Ukravtodor, Dariusz Z. – były dowódca JW 2305 „GROM” i Jacek P., gdański przedsiębiorca.

Zatrzymani zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty. Śledztwo dotyczy podejrzenia działań korupcyjnych oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

O komentarz do akcji służb pytany był w TVP Info minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Polityk ocenił, że „to straszne i smutne”. – Wstyd, że jeden z najważniejszych polskich polityków, którego kreowano na geniusza gospodarki, który był bliskim współpracownikiem premiera Donalda Tuska – okazuje się – że nie tylko lubi zegarki ale jest oskarżony o grubo poważniejsze rzeczy – mówił minister.

Dodał, że zna firmy, które uwierzyły „w duże programy rządowe budowy dróg i autostrad” poprzedniej władzy. – Znam firmy, które pobankrutowały, ludzie płakali, za to ponosi odpowiedzialność pan Sławomir N. – mówił Ardanowski.

Zaznaczył też, że działanie N. to „nadwyrężenie absolutnie zaufania do państwa i wstyd na Europę”. – Zaraz będą komentarze, że to zemsta PiS i szarpanie ludzie niewinnych. Cały czas opozycja mówi, że CBA jest niepotrzebne i widać, dlaczego jest „niepotrzebne” – mówił.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej