RAPORT

Pogarda

Kongres i reorganizacja Prawa i Sprawiedliwości jesienią

Wkrótce odbędzie się kongres PiS (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)
Wkrótce odbędzie się kongres PiS (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

Najnowsze

Popularne

– Plany reorganizacji partii są daleko idące – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jak podkreślił w Programie Pierwszym Polskiego Radia „z różnych wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatnich lat trzeba wyciągnąć wnioski”. Podkreślił, że nie chce blokować pokoleniu pięćdziesięciolatków drogi do władzy w ugrupowaniu, nie wykluczył jednak koniecznych zmian personalnych. Dyskusja nad zmianami w partii maja się odbyć na jesiennym kongresie PiS.

Jarosław Kaczyński: Rekonstrukcja rządu po wakacjach. Premier zostaje

– Zmiany personalne nastąpią. Premier zostaje, ale rząd będzie skonstruowany inaczej – powiedział w Polskim Radio Jarosław Kaczyński. Jak wyjaśnił,...

zobacz więcej

W niedzielę w Programie Pierwszym Polskiego Radia Jarosław Kaczyński mówił o planowanym na jesień kongresie Prawa i Sprawiedliwości. Po kongresie będą „rozwiązane problemy regionalne, także te personalne”. – To jest to, co jest niełatwe – dodał.

Na pytanie, kto w przyszłości mógłby być liderem polskiej prawicy, Kaczyński odpowiedział, że jest cała grupa polityków, która tak o sobie myśli. – A co ja myślę to już zachowam dla siebie – dodał.

Zastrzegł, że decyzja o tym, kto dalej będzie kierował Prawem i Sprawiedliwością będzie należała do kongresu partii. – To jest kwestia i wieku, powiedzmy sobie już dość zaawansowanego i także sprawa stażu. A mój staż jako szefa partii jest naprawdę bardzo dobry. Z przygodami, co prawda, ale to jest już przeszło 30 lat – powiedział Kaczyński.

– Ja muszę brać pod uwagę i zmęczenie materiału, i także ambicje już mocno dojrzałego pokolenia pięćdziesięciolatków, którzy czekają na swój czas. Ja nie chcę im tej drogi blokować, bo byłoby to nieroztropne, nieładne i mogłoby być też szkodliwe – oświadczył prezes PiS.

– Plany są daleko idące, ale proszę wybaczyć, że ich w tej chwili jeszcze nie przedstawię, mówię o reorganizacji partii. Bo z różnych wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatnich lat trzeba wyciągnąć wnioski. Ale czy kongres to przyjmie? Tego nie wiem. Jeśli przyjmie, to rzeczywiście będziemy mieli bardzo dużo do zrobienia, jeżeli chodzi o przekształcenie naszej formacji – oświadczył prezes PiS.

Kaczyński podkreślił, że działalność partyjna - choć istotna - nie jest najważniejsza gdyż „najważniejszy jest program reform państwa”. – Teraz chcemy sprawy posunąć naprzód, bo polskie życie publiczne nie ma jeszcze tego kształtu, który w sposób do końca właściwy służy polskiemu rozwojowi, służy wolności Polaków i jednocześnie służy temu, by (Polacy – PAP) stanowili wspólnotę, różniąc się między sobą tworzyli naród, który potrafi się dobrze usadowić w Europie i świecie na pozycjach dużo lepszych, niż te, które były nam dawane przez dziesięciolecia, a nawet stulecia – mówił.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej