RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Kolejny wypadek autobusu Arrivy. Z samochodu wypadł silnik

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek (fot. Zbyszek Kaczmarek / Gazeta Polska) / Forum
Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek (fot. Zbyszek Kaczmarek / Gazeta Polska) / Forum

W nocy z soboty na niedzielę na skrzyżowaniu ulic Broniewskiego i Elbląskiej doszło wypadku autobusu Arriva i samochodu osobowego skoda . – Kierowca został zabrany do szpitala, ale nic mu się nie stało. Wrócił na miejsce i został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł. Nikt nie został poszkodowany – powiedział portalowi tvp.info podkom. Piotr Świstak z Komendy Stołecznej Policji.

Warszawski ratusz przywraca na ulice autobusy firmy Arriva

Autobusy Arriwy od soboty wracają na warszawskie ulice. Przewozy zawieszono, kiedy dwaj kierowcy niemieckiej spółki świadczącej usługi dla...

zobacz więcej

– Kierowca samochodu osobowego był wycinany za pomocą specjalistycznego sprzętu przez strażaków. Silnik samochodu wyleciał na odległości kilku metrów – powiedział podkom. Piotr Świstak.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca osobówki miał wymusić pierwszeństwo.

Autobusy Arrivy od soboty wróciły na warszawskie ulice. Przewozy zawieszono, kiedy dwaj kierowcy niemieckiej spółki świadczącej usługi dla warszawskiego ZTM, w krótkim czasie spowodowali dwa poważne wypadki.

25 czerwca jedna osoba zginęła, a dwadzieścia zostało rannych, w tym pięć ciężko, kiedy autobus miejski linii 186 spadł z wiaduktu trasy S8. 27-letni kierowca był pod wpływem narkotyków. Z kolei 7 lipca kierowca miejskiego autobusu linii 181 uderzył w cztery zaparkowane pojazdy i latarnię. Jedna osoba, pasażerka autobusu, została z ogólnymi potłuczeniami przewieziona do szpitala. Jak się okazało, kierowca i tego autobusu kilka dni wcześniej zażywał narkotyki. Obu zatrudniała niemiecka firma Arriva.

Po wypadkach w firmie odbyła się między innymi kontrola procedur bezpieczeństwa przeprowadzona przez urząd miasta. Kontrola nie wskazała nieprawidłowości. Po serii wypadków przewoźnik we własnym zakresie zapewnił dyspozytorom ruchu specjalistyczne szkolenia.

Miasto Stołeczne Warszawa część operacji przewozu zleca firmom prywatnym. Jedną z nich jest spółka Arriva. Niemiecka firma zapewnia ZTM około 130 autobusów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej