RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zmarła aktorka teatralna i filmowa Phyllis Somerville

Artystka miała 76 lat (fot. Gety images/Taylor Hill )

Popularna amerykańska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, a także śpiewaczka, Phyllis Somerville zmarła w Nowym Jorku z przyczyn naturalnych - poinformował w piątek jej menadżer Paul Hilepo. Nie sprecyzował bliżej przyczyny zgonu. Artystka miała 76 lat.

Nie żyje legendarny amerykański komik znany m.in. z „Ocean's Eleven”

Carl Reiner, jeden z najpopularniejszych amerykańskich komików, zmarł wieku 98 lat – podają we wtorek agencje. Scenarzysta, reżyser i aktor znany w...

zobacz więcej

Somerville przybyła do Nowego Jorku z jej rodzinnego stanu Iowa w latach 70. ub. wieku.

Występowała przez wiele lat w teatrach na Broadwayu, jeszcze niedawno grała w teatralnej wersji znanego filmu „Zabić drozda” ( To Kill a Mockingbird) z Gregorym Peckiem.

W telewizji pojawiła się m. in. w takich produkcjach jak „The Big C” i „NYPD Blue”, a w filmach m. in. „Arthur” i „Dziwny przypadek Benjamina Buttona” (The Curious Case of Benjamin Button).

Za rolę w tym ostatnim filmie znalazła się wśród nominowanych do nagrody SAGA (Screen Actors Guild Award) przyznawanej przez środowisko aktorskie.

„Z dumą mówiła o sobie jako o mieszkance Nowego Jorku, ale była też dumna ze swoich korzeni ze Środkowego Zachodu” – napisał Hilepo w oświadczeniu umieszczonym w internecie.

źródło:

Zobacz więcej