RAPORT

Wojna na Ukrainie

Kokaina ukryta w ziarnach kawy. Włoska policja udaremniła przemyt

Ziarna kawy nafaszerowane były kokainą (fot. źródło: Facebook/GuardiadiFinanza)
Ziarna kawy nafaszerowane były kokainą (fot. źródło: Facebook/GuardiadiFinanza)

Ziarna kawy faszerowane kokainą, przemyconą z Kolumbii, skonfiskowała w piątek policja we Włoszech. Niedaleko Florencji zatrzymano mężczyznę, który sprowadzał do kraju ukryte w ten sposób narkotyki.

Kokaina w zamrażarce. Diler trafił do aresztu

Policjanci stołecznego wydziału antynarkotykowego znaleźli na posesji w Teresinie magazyn, w którym diler przechowywał osiem kilogramów marihuany i...

zobacz więcej

130 gramów czystej kokainy ukrytej w ziarnach kolumbijskiej kawy odkryli funkcjonariusze Gwardii Finansowej na mediolańskim lotnisku Malpensa. Dwukilogramowa paczka była adresowana do sklepu z tytoniem w Pontassieve w Toskanii.

Uwagę policji finansowej zwróciło uwagę fikcyjne nazwisko odbiorcy paczki, znane z jednego z filmów o mafii. Dlatego postanowili otworzyć przesyłkę. Były w niej trzy opakowania kawy.

Gdy rozbili jedno z ziarenek, wysypał się z niego narkotyk.

Po paczkę do sklepu z tytoniem przyjechał „importer” kawy - kucharz z zawodu, obywatel Włoch, który ma także meldunek w Medellin w Kolumbii, mieście uważanym za jedną z kolebek handlu narkotykami. Odbiorca został zatrzymany w chwili odbioru „kawy z wkładką”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej