RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nie żyje Andrzej Strzelecki. Aktor przegrał walkę z nowotworem

Andrzej Strzelecki, reżyser, aktor teatralny i filmowy, zmarł w wieku 68 lat – poinformował Polsat News. W czerwcu poinformował, że choruje na nieoperacyjnego raka płuc i oskrzeli.

Nie żyje kard. Zenon Grocholewski, bliski współpracownik trzech ostatnich papieży

Nie żyje kard. Zenon Grocholewski – poinformował Episkopat Polski. Hierarcha zmarł w wieku 80 lat. Był bliskim bliskim współpracownikiem św. Jana...

zobacz więcej

Urodził się w 1952 roku. Był polskim reżyserem i aktorem, a także rektorem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (2008–2016).

Występował m.in. jako dr Koziełło w serialu „Klan”, a także w wielu spektaklach pokazywanych przez Teatr Telewizji TVP. W Polsacie prowadził teleturniej Piramida.

Grał m.in. w filmach „Przepraszam, czy tu biją?”, „Ostatnim biegu”, „Kuchni polskiej”, „Przeprowadzki” i „W pustyni i w puszczy”.

Gdy w czerwcu ujawnił, że jest poważnie chory, ruszyła zbiórka pieniędzy na jego kurację lekiem z USA. Potrzeba było 1,5 mln zł. W formalnościach pomoc zadeklarowało Ministerstwo Zdrowia, aktora wsparła też fundacja Rak'n'Roll.

– Jestem bardzo wdzięczny koleżankom, kolegom ze środowiska, że się w tak fantastyczny sposób zjednoczyli. Bardzo wam dziękuję – mówił Andrzej Strzelecki w TVP. Niestety, jego życia nie udało się uratować.źródło:
Zobacz więcej