RAPORT

Pogarda

Dyrektor Onetu grozi internaucie. Powód? Obraził Węglarczyka

Spięcie dyrektora Onetu z internautą. Bartosz Węglarczyk grozi rozmówcy (fot. Youtube/Onet)
Spięcie dyrektora Onetu z internautą. Bartosz Węglarczyk grozi rozmówcy (fot. Youtube/Onet)

Najnowsze

Popularne

Redaktor naczelny Onetu Bartosz Węglarczyk groźbami odpowiedział na wpis internauty, który nazwał go „głupim”. Zapytał, czy „będzie ok”, jak o sytuacji porozmawia z szefami swojego rozmówcy w Monachium. Poszło o kontrowersyjny wpis dziennikarza, który pisząc o petycji dot. zakazu świętowania Halloween stwierdził, że jest ona „symbolicznym obrazem kraju po wyborach”. „Byle tylko do***ać się do PiS” – skomentował internauta.

Marszałek Sejmu nadała bieg petycji ws. zakazu Halloween? Niezupełnie

Media obiegła informacja, że anonimowy obywatel zgłosił projekt karania za obchodzenie Halloween. „Bieg petycji nadała marszałek Sejmu Elżbieta...

zobacz więcej

Do Sejmu trafiła petycja z projektem ustawy przewidującej m.in. 15 dni aresztu za przebieranie się za postać kościotrupa, czarownicy, wampira, diabła lub inną kojarzącą się z piekłem istotę. Propozycja sprzeciwiała się obchodom Halloween, a zgodnie z prawem przyjętym przez rząd PO-PSL w 2014 roku, petycja musi być rozpatrzona przez Sejm.

Dyrektor Onetu Bartosz Węglarczyk w czwartek stwierdził, że „głupszego pomysłu nie było w Sejmie od dawna”. „Ale symbolicznie to obraz kraju po wyborach” – dodał.

Spotkało się to z reakcją internautów.

„Ale Ty jesteś głupi. Byle tylko do***ać się do pisu... Nawet jeśli są bez winy jak tu... Tfu” – napisał jeden z użytkowników Twittera.

W odpowiedzi Węglarczyk zaczął grozić rozmówcy, że poskarży się jego pracodawcom. „Cześć Mateusz. Myślisz, że jak następnym razem będę na spotkaniu z twoimi szefami w GSG w Monachium, to będzie ok, jak ich zapytam, czy są ok ich pracownicy tak pyskują na TT?” – napisał dziennikarz.

Inna z komentujących internautek – która zaznaczyła, że „nienawidzi PiSu” – zarzuciła Węglarczykowi naginanie faktów. „Halloween to tylko wrzuta jakich wiele, a Wy już tłumaczycie na angielski i wysyłacie w świat, byleby tylko dowalić” – stwierdziła.

Węglarczykowi nie spodobało się, że kobieta zwróciła się do niego w liczbie mnogiej, pisząc „Wy”. „To głupie” stwierdził redaktor naczelny Onetu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej