RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Leszczyna o Szumowskim: Oszust. Minister: Będą kroki prawne

„Wydawało mi się, że kampania już minęła i emocje opadły po drugiej stronie. W końcu przegrali" (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik, Tomasz Gzell)
„Wydawało mi się, że kampania już minęła i emocje opadły po drugiej stronie. W końcu przegrali" (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik, Tomasz Gzell)

Posłanka Izabela Leszczyna z Platformy Obywatelskiej nazwała na antenie TVN24 ministra Łukasza Szumowskiego „oszustem”. Obecny także w studio minister Marcin Horała dopytywał: – Proszę powiedzieć, który minister jest oszustem? – Minister Szumowski – odpowiedziała Leszczyna. Portal tvp.info zapytał profesora Szumowskiego, czy zamierza zareagować na wypowiedź. – Najpierw się z nią zapoznam – odpowiedział.

Szumowski: Proces wyborczy maksymalnie bezpieczny dla wszystkich Polaków

Wysoka frekwencja w obu turach wyborów prezydenta pokazuje dojrzałość polskiej demokracji i to, że Polacy wiedzą, że mają naprawdę decydujący głos...

zobacz więcej

Izabela Leszczyna powiedziała w TVN24, że niektórzy ministrowie są oszustami. Minister Marcin Horała dopytywał, których ministrów posłanka ma na myśli. – Ministra Szumowskiego, dokładnie to teraz mówię - odpowiedziała. – No to pan minister zarobi na pozwie, a raczej jakaś charytatywna instytucja zarobi – powiedział poseł. – Sądy są wam przychylne, ale tego nie wyciągną – dodał.

O odniesienie się do słów posłanki Platformy Obywatelskiej poprosiliśmy samego zainteresowanego. – Na pewno zapoznam się najpierw w wypowiedzią, bo nie oglądam TVN-u, a potem podejmę odpowiednie kroki prawne – odpowiedział minister Szumowski.

– Nie można pozwalać na ewidentne kłamstwa i oszczerstwa. Wydawało mi się, że kampania już minęła i emocje opadły po drugiej stronie. W końcu przegrali. Ale jak widać, nie wszyscy przeboleli i zaleganie afektu u niektórych jest widoczne – ocenił profesor.

źródło:
Zobacz więcej