RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezydent Brazylii dostał wyniki drugiego testu na koronawirusa [WIDEO]

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro opublikował w mediach społecznościowych nagranie, na którym poinformował o drugim pozytywnym wyniku testu na koronawirusa. 7 lipca zdiagnozowano u niego zakażenie. Przekazał też, że w celu pokonania Covid-19 – zgodnie z zaleceniami lekarza – zażywa lekarstwo przeciwko malarii. Jak dodał, nie ma naukowego dowodu o skuteczności leku.

Koronawirus w Brazylii. 1290 zgonów na Covid-19 w ciągu doby

W Brazylii nadal utrzymuje się wzrost liczby zgonów i nowych infekcji koronawirusem. Ministerstwo zdrowia Brazylii poinformowało w piątek...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Prezydent Brazylii poinformował, że po zrobieniu drugiego testu na obecność koronawirusa, otrzymał pozytywny wynik. – Mam nadzieję, że w następnych dniach wykonam kolejny test.

– Dzięki Bogu mam się dobrze. Od początku byłem leczony hydroksychlorochiną, zgodnie z lekarskim zaleceniem. Następnego dnia poczułem się lepiej – powiedział Bolsonaro. Wyjawił też, jak przechodzi chorobę. – Nie miałem żadnego silnego symptomu, jedynie niską gorączkę, (…) trochę zmęczenia, bóle mięśni. Mam się dobrze.

Jak dodał, „nie istnieje na świecie żadne lekarstwo naukowo potwierdzone”, które byłoby skuteczne w walce z wirusem. Zalecił też, aby sięgać po porady lekarskie, jeśli ktoś poczuje jakiekolwiek objawy chorobowe charakterystyczne dla Covid-19.

źródło:
Zobacz więcej