RAPORT

Wojna na Ukrainie

Nie żyje strażak ochotnik. Tragiczny finał gaszenia pożaru zboża

Zmarły strażak miał 56 lat (fot.  Filip Radwanski/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Zmarły strażak miał 56 lat (fot. Filip Radwanski/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Nie żyje strażak z OSP w Buku (woj. wielkopolskie), który w środę uczestniczył w gaszeniu pożaru zboża. 56-letni mężczyzna zasłabł, po czym śmigłowcem LPR został zabrany do szpitala. „Mimo podjętych prób ratowania jego życia, strażak zmarł” – poinformowała Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej.

Zmarł piosenkarz, który śpiewał słynne „Kaczuszki”

J.J.Lionel, belgijski piosenkarz, który w latach 80. śpiewał słynne „Kaczuszki”, zmarł we wtorek w Comines-Warneton w wieku 72 lat. Informacje ...

zobacz więcej

Po godz. 15 w środę rozpoczęła się akcja gaśnicza w miejscowości Szyfin, gdzie płonęły około 3 hektary zboża i pozostałości stodoły. W szczytowym momencie w akcji brało udział aż 15 zastępów straży pożarnej – opisuje gloswielkopolski.pl.

Jak relacjonował dyżurny wielkopolskiej straży pożarnej, w pewnym momencie zasłabł jeden ze strażaków gaszących pożar. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a jeszcze na miejscu przystąpiono do resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Pojawiające się wieczorem w środę informacje o śmierci strażaka, w czwartek rano potwierdziła Komenda Główna PSP.

„Komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak z głębokim smutkiem przyjął tę informację i przekazał wyrazy współczucia bliskim zmarłego” – przekazano w krótkim komunikacie w mediach społecznościowych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej