RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Były wiceminister przeprasza za wulgarne wpisy. Tłumaczy je chorobą

We wpisach Butra wyborców PiS-u nazwał m.in. „pi***mi” (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Andrzej Butra, były wiceminister rolnictwa, a obecnie radny powiatu kluczborskiego przeprosił za wulgarne wpisy, które opublikował w niedzielę, po ogłoszeniu wstępnych wyników wyborów prezydenckich.

Były wiceminister z PSL o wyborcach Dudy. „Pi***”, „niech spier***ają na Białoruś”

Proszę napisać, że ci wyborcy ze Wschodu, którzy zdecydowali o wynikach tych wyborów, to ci*** i nie spier***ają na Białoruś! – mówi Adam Butra,...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

Post polityk zamieścił w mediach społecznościowych.

„Oświadczenie: W związku z moimi ostatnimi wpisami na portalu społecznościowym, chciałbym przeprosić wszystkich, którzy zostali nimi dotknięci. Oddaję się do dyspozycji władz partii, która poprzez sąd koleżeński zadecyduje o moim losie w strukturach stronnictwa. Od dłuższego czasu zmagam się z problemami zdrowotnymi, które miały wpływ na moje zachowanie. Jeszcze raz przepraszam i proszę o wyrozumiałość” – napisał na Facebooku.

Oswiadczenie: W zwiazku z moimi ostatnimi wpisami na portalu spolecznosciowym, chcialbym przeprosic wszystkich ktorzy...

Opublikowany przez Andrzeja Butrę Środa, 15 lipca 2020
Chodzi o serię wulgarnych wpisów, które polityk ludowców opublikował w niedzielę już kilka minut po ogłoszeniu pierwszych wyników wyborów prezydenckich, w których prezydent Andrzej Duda pokonał Rafała Trzaskowskiego, wiceszefa PO.

„Co za je***ęty durny naród” – napisał były minister rolnictwa w rządzie PO-PSL (pełnił tę funkcję w latach 2011-2012). Kontynuacja, jeszcze wulgarniejsza, była dzień później. „No i z pomocą niedouczonych wschodniodebili anal wygrał” – można było przeczytać na profilu radnego, jak relacjonuje nto.pl, dołączając screeny wpisów. W komentarzu Butra wyborców PiS-u nazwał z kolei „p***mi”.

Pytany przez dziennikarzy portalu o swoje wpisy polityk PSL stwierdził, że „po takich wyborach ciężko pisać coś innego”. – Możemy się pięknie różnić, ale tamci są debilami. Ludzi, którzy są za tym, żebyśmy stali się częścią mongolskiego Wschodu, nie da się obrazić – powiedział radny.

źródło:
Zobacz więcej