RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ziobro o zarzutach opozycji. „Ocean hipokryzji, zakłamania, cynizmu”

– To jest ocean hipokryzji, zakłamania, cynizmu – mówił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro o zarzutach opozycji pod adresem prokuratury. Sejm zajmował się w środę wnioskiem o wotum nieufności wobec niego. Minister odpierając zarzuty przypomniał, ile trwało wszczynanie śledztw za poprzednich rządów, m.in. w sprawie Amber Gold. Sejm wniosek odrzucił.

Ziobro ws. Piniora: Wyrok skazujący nie powinien być dla nikogo zaskoczeniem

Wyrok skazujący dla byłego senatora Józefa Piniora nie powinien być dla nikogo zaskoczeniem. Oczekuję, że ci, którzy zarzucali prokuratorom, że...

zobacz więcej

Sejm odrzucił w środę wieczorem wniosek o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Wniosek został złożony 10 czerwca przez posłów KO. Ich zdaniem działania ministra prowadzą do upolitycznienia wymiaru sprawiedliwości.

Minister Ziobro przypomniał w swoim wystąpieniu, że tak krytykowana przez opozycję prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie maseczek i respiratorów następnego dnia po publikacji w mediach doniesień o domniemanym przestępstwie.

– A jak było za czasów przedstawicieli totalnej opozycji, która chce wyznaczać szczególne standardy – pytał z sejmowej mównicy. Minister przypomniał sprawę senatora Józefa Piniora (PO), w której materiał dowodowy został zebrany przez organa ścigania, w okresie rządów PO, w 2014 roku. – Musiało minąć półtora roku czasu, kiedy my wzięliśmy odpowiedzialność za prokuraturę, by ta sprawa ruszyła i śledztwo zostało uruchomione – mówił Ziobro.

– Na co żeście czekali? Tu jeden dzień, a tu półtora roku. Widzicie różnice? Ale powiedzmy: to wasz kolega polityk, senator, zasłużony; mieliście jakieś problemy ze ściganiem swoich, nie tylko w tej sprawie – kontynuował minister.

Jak dodał, w sprawie Amber Gold od momentu, kiedy wpłynęło pierwsze zawiadomienie do prokuratury, do momentu wszczęcia śledztwa minęły dwa lata, natomiast w sprawie piramidy Finroyal - aż trzy.

– Czego wy chcecie? Macie odrobinę honoru? To nie jest rzeka, to jest morze, to jest ocean hipokryzji, zakłamania, cynizmu – ocenił minister.

Ziobro: Prezydent nie ułaskawił pedofila z ani jednego dnia kary

Prezydent nie ułaskawił pedofila z ani jednego dnia kary; pedofil odbył całą karę, a prezydent zastosował prawo łaski wobec prośby ofiary; środek...

zobacz więcej

Minister Ziobro ocenił, że posłowie KO malują „fałszywy obraz", jeżeli chodzi o działanie prokuratury. – W każdym przypadku, jeśli popatrzymy na zwalczanie przestępczości mafijnej, przestępczości gospodarczej, kryminalnej, to widzimy ogromną różnicę w stosunku do czasów poprzednich ˜– mówił.

Minister odwołał się także do kwestii ułaskawienia przez prezydenta, dotyczącego mężczyzny skazanego za przestępstwo seksualne na osobie małoletniej. Jego zdaniem, sposób przedstawienia tej sytuacji był „niebywale skandaliczną operacją" wymierzoną w Andrzeja Dudę. – To pokazuje wasze prawdziwe oblicze, waszą prawdziwą twarz, jeśli chodzi o tę troskę, o los ofiar, zwłaszcza o los kobiet. Bo wyście nic albo niewiele robili, żeby ścigać realnie pedofilów - zwrócił się do opozycji.

– To, co zrobiliście tym kobietom, pokrzywdzonym w tej sprawie, to, jak instrumentalnie i cynicznie wykorzystaliście je, to szczyt, który przekracza moje wyobrażenia o tym, do czego jesteście zdolni – ocenił.

źródło:
Zobacz więcej