RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Plażowicze nie widzieli tonącego. Gdyby nie ten mężczyzna, mogło dojść do tragedii [WIDEO]

Podczas spaceru nad złotoryjskim zalewem, mężczyzna wbiegł do wody, wyciągnął topielca na brzeg i udzielił mu pierwszej pomocy (fot. Policja)
Podczas spaceru nad złotoryjskim zalewem, mężczyzna wbiegł do wody, wyciągnął topielca na brzeg i udzielił mu pierwszej pomocy (fot. Policja)

Mieszkaniec gminy Pielgrzymka (woj. dolnośląskie) wykazał się godną pochwały spostrzegawczością. Podczas spaceru nad złotoryjskim zalewem mężczyzna dostrzegł tonącego, wbiegł do wody, wyciągnął topielca na brzeg i udzielił mu pierwszej pomocy. Informację o tym zdarzeniu otrzymaliśmy na platformę Twoje Info.

Dramatycznie brakuje krwi. Pomóż i uratuj komuś życie

W trakcie wakacji, szczególnie w dobie pandemii, bieżące stany magazynowe krwi i jej składników w Polsce drastycznie maleją. Ministerstwo Zdrowia...

zobacz więcej

Więcej o tym zdarzeniu rozpisują się lokalne media. „Poza martwym okiem kamery nikt nie dostrzegł jego dramatycznej walki o życie. 65-latek miał jednak bardzo dużo szczęścia, bo chwilę później jego unoszące się bezwładnie na wodzie ciało przykuło wzrok 44-latka” - pisze 24legnica.pl. 

Jak opowiadał później mieszkaniec gminy Pielgrzymka, na początku myślał, że w wodzie leży worek. Dopiero gdy zbliżył się, zobaczył, że tam jest człowiek. Natychmiast ruszył mu z pomocą, tym samym ratując mu życie.

65-letni mężczyzna pływał poza miejscami wyznaczonymi przez administratora obiektu. Karetka odwiozła go do szpitala.

Policja apeluje, aby zwracać uwagę na zachowania osób przebywających obok, szczególnie podczas wypoczynku nad wodą.

źródło:
Zobacz więcej