RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Polacy w czasie epidemii. Barometr nastrojów

W badaniu wzięło udział 1005 osób (fot. Shutterstock/Maridav)

Polacy nie przewidują końca pandemii koronawirusa w najbliższych miesiącach, jednak z tygodnia na tydzień spada odsetek osób stosujących środki ochrony przeciw COVID-19 - wynika z badania wykonanego przez SW Research Agencji Badań Rynku i Opinii. Wzięło w nim udział 1005 osób.

Kwarantanna obowiązkowa - nuda niekonieczna #PolskaToWiecej

Metodą na kwarantanne może być chęć poznania samego siebie. Eliza Ostaszewska z Białegostoku postanowiła wykorzystać ten czas do zagnębienia się w...

zobacz więcej

39 proc. badanych uważa, że zakończenie wszystkich etapów odmrażania gospodarki i zmniejszenie postrzeganego zagrożenia infekcją SARS-CoV-2 wpływa na istotny spadek odsetka Polaków, którzy decydują się na izolację w domu – wynika z raportu SW Research Agencji Badań Rynku i Opinii.

O tym, że częste i dokładne mycie rąk zakorzeniło się w zwyczajach Polaków przekonanych jest 71 proc. ankietowanych. Odnotowano też nieznaczny wzrost osób, które korzystają z maseczek ochronnych, gdy wychodzą z domu – obecnie deklaruje to 59 proc. badanych, wcześniej 55 proc.

Zmalał za to z 25 do 22 proc. odsetek osób pracujących całkowicie zdalnie w trakcie epidemii. Co piąty aktywnie zawodowo Polak chciałby w przyszłości na stałe pracować zdalnie - podaje agencja.

Badanie zostało przeprowadzone w czerwcu przez SW Research Agencję Badań Rynku i Opinii metodą wywiadów on-line (CAWI) na panelu internetowym SW Panel. W badaniu zebrano 1005 ankiet z reprezentatywną próbą grupy Polaków. Badanie ma charakter cykliczny, prezentowane wyniki pochodzą ze wszystkich sześciu pomiarów, które odbyły się do tej pory.

 

źródło:
Zobacz więcej