RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wracają burze z gradem i nawałnice. IMGW wydało ostrzeżenia

Ma być burzowo, ale ciepło (fot. PAP/Andrzej Grygiel)

Najbliższe dni mają być deszczowe. Miejscami mają wystąpić burze; może spaść grad. IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województwa lubuskiego, dolnośląskiego, zachodniopomorskiego oraz dla wielkopolskiego.

Kometa NEOWISE widoczna gołym okiem. Gdzie wyglądać jej nad Polską?

W najbliższych dniach na niebie nad Polską można oglądać jasną kometę o nazwie C/2020 F3 (NEOWISE). Do ok. 20 lipca powinna być widoczna gołym...

zobacz więcej

W czwartek na przeważającym obszarze mają wystąpić przelotne opady deszczu. Burze są spodziewane w regionach: kujawsko-pomorskim, lubelskim, warmińsko-mazurskim, podkarpackim. Miejscami możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 20 mm, lokalnie do 25 mm. Na termometrach od 19 st. w Krakowie i w Katowicach, 21 st. we Wrocławiu, Łodzi, Koszalinie Kielcach, Gorzowie Wielkopolskim do 25 st. w Suwałkach.

W piątek przelotne opady deszczu i burze miejscami w kraju. W zachodniej części kraju miejscami opady deszczu o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów do 20 mm. Na termometrach od 22 st. do 26 st., nieco chłodniej – około 20 st., na południu i na Pomorzu.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze. Na termometrach 23 st do 27 st. nieco chłodnej miejscami na Wybrzeżu i lokalnie w kotlinach górskich od 19 st. do 21 st.

źródło:
Zobacz więcej