RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wiózł między deskami nielegalne papierosy. Tym razem przemyt nie wypalił

Kontrabanda ukryta była pomiędzy deskami w specjalnych schowkach (fot. Podlaska KAS)

Milion nielegalnych papierosów ukryto w specjalnych schowkach pomiędzy sosnowymi deskami. Transport jechał z Białorusi. Za kierownicą siedział 44-letni Polak. Wpadł, kiedy celnicy prześwietlili jego tira.

Meble inkrustowane papierosami. Służby udaremniły przemyt

263 tys. sztuk papierosów o wartości ponad 300 tys. zł ujawniono w meblach kuchennych przesyłanych z Dubaju. Funkcjonariusze mazowieckiej Krajowej...

zobacz więcej

Ciężarówkę z drewnem skontrolowali funkcjonariusze KAS z Oddziału Celnego w Bobrownikach. Z dokumentów wynikało, że wyładowana jest sosnowymi deskami. Okazało się jednak, że to nie jedyny ładunek. Dodatkowy bagaż odkryto podczas prześwietlenia rentgenowskiego. W trakcie rozładunku w kilkunastu paletach odkryto specjalne schowki, w których ukryto nielegalne papierosy.

Łącznie było tam niemal 50 tysięcy paczek białoruskich papierosów różnych marek. – Gdyby trafiły one do nielegalnego obrotu straty Skarbu Państwa wyniosłyby ponad 1 milion złotych – wyjaśnia st. asp. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS. Kierowca usłyszał zarzut dotyczący przemytu. Grozi mu do 3 lat więzienia. Nielegalny towar wraz z ciągnikiem siodłowym i naczepą został zatrzymany.

źródło:
Zobacz więcej